Novinky

SOG 2020 | Playstation 5 reveal event

Předváděcí akce s názvem Summer of Gaming 2020 pod záštitou IGN včera večer přinesla oficiální oznámení nových her pro konzoli Playstation 5. A jak celý herní svět očekával, obdrželi jsme pár velice očekávaných titulů a také některé, řekněme, přinejmenším k zamyšlení hodných her.

Celý tento event bylo možné živě sledovat na platformách Youtube, Twitch, Twitter, a oficiálním webu IGN. Přenos speciálně pro SONY začal ve 22:00 hodin našeho času.

Jako první oznámení jsme dostali informaci o re-leasu nejvýdělečnější hry společnosti Rockstar. Ano myslíte správně. GTA V bude uvedeno také pro konzoli PS5. A ano je to hra z roku 2013 a konzole PS3, která bude portována pro další generaci konzolí. Tleskáme Rockstaru za jejich neuvěřitelnou schopnost vytěžit z nějakého titulu úplně všechny peníze. Sleduješ to Ubisofte??

Další titul byl na řadě Marvel´s Spider-Man. Nejedná se tak o pokračování příběhu Petera Parkera ale budeme hrát za Milese Moralese, kterého jsme v první hře také potkali. Hra je oznámena přímo pro konzoli PS5 a měli bychom se dočkat vydání již v tomto roce.

Další oznámení nás od super hrdinů a pavouků přesunulo k vůni spáleného benzínů (ano jsme petrolheadi) a smradu spálených gum. Dočkali jsme se oznámení re-releasu Gran Turismo 7. Hra je označena jako “the real driving simulator”, ale bereme to spíše jako marketingovou formulaci arkádového pojetí hry.

Po těchto titulech by člověk čekal nějaké zpomalení v podobě indie titulu či menšího počinu ale SONY si řeklo NE. A tak se k nám dostala nová hra o slavné dvojici Ratchet & Clank s podnázvem Rift Apart. V redakci nás rozdělil názor na mechaniku portování během samotného hraní. Co vy na to? Je nový Ratchet pro Vás?

Prezentace si držela své tempo a přišel kompletně nový titul s názvem Project Athia. Playstation blog k tomu dodal pouze: “Jedná se o rozpracovaný projekt ale finální produkt bude velice rozsáhlý. Můžete se těšit na svět plný krásy a zděšení. Toto dobrodružství bude však také občas zkroucené, bouřlivé a zakazující”.

Další z představených projektů byl pouhý teaser neznámé hry Stray. Hra by měla vyjít až v roce 2021. Má se jednat o third-person adventuru kde hrajete za kočku. Hra je zasazena uprostřed detailně zpracovaného města osvětleného neony, zapadlými, napůl rozpadlými uličkami a to vše skryté rouškou temného prostředí.

Že Vás bavil film “Edge of Tomorrow” s Tomem Cruisem? Že Vás baví časové smyčky a trošku sci-fi akce jako na tripu? Pro Vás přesně je tento počin z dílny Sony Interactive Entertainment. Posuďte sami.

Kdo by neměl rád roztomilou skákačku Little Big Planet. Kdo by si rád občas nevydechl a jen nepřeskočil pár platforem. Všichni si občas rádi oddechneme a nemusíme zrovna ničit zombie či galaxie. SONY si pro nás připravilo nový pohled na frančízu Little Big Planet s názvem Sackboy: A Big Adventure. A my toto bereme všemi deseti! Možná bychom jen ocenili rozšíření pro VR.

Řekneme si to na rovinu. Nové GT bude fajn ale destrukční derby z takového Flat Out bychom všichni ocenili. Zdá se, že v SONY přemýšlejí stejně a přicházejí se hrou Destruction AllStars. Bude se jednat akcí nabitou hru kde stojíte proti dalším jezdcům, kteří pravděpodobně nemají co ztratit jako vy” a snaží se akorát rozbít pár plechů, možná zlomit kostí. A hele Rey Mysterio na úvodním videu je jen náhoda. Vážně..

Pojďme ale od šílených závodů pryč. Pojďme někam kde to máme všichni rádi. Pojďme k dobrým příběhům. Toto akční dobrodružství s absolutně ohromujícím visuálem a kombinací explorace a rychlého kombatu nás zavede do světa kde budeme hledat a pečovat o tým okouzlujících společníků, kteří si říkají Rot. Budeme zlepšovat jejich schopnosti a vytvářet nové možnosti jak manipulovat s okolním prostředím.

Pokud hledáte něco méně náročného na gameplay a máte raději ty filmové hry kdy nezáleží na Vašem skillu ale rádi se spíše koukáte a občas něco zmáčknete máme pro Vás dobrou zprávu. Titul s názvem Goodbye Volcano High je cinematic adventura o konci jedné éry. Protagonisté jsou…kočičky?! Více se dozvíme během roku 2021 na konzolích PS4 i PS5.

Pamatujete si ještě jak při releasu PS4 si všichni lámali hlavu s tím jak bude využita dotyková plocha ovladače a nakonec se z ní stala pouze umazaná část Vašeho mazlíčka? No tak u nové generace chtějí SONY jít asi jiným směrem a proto obdržíme hru Oddworld: Soulstorm. Vývojáři sami se chlubí tím, že chtějí co nejvíce využít možností 3D audia a všech nových vylepšení ovladače, aby z této hry udělali unikátní zážitek. Více informací se dozvíme již brzy!

Další hrou oznámenou až pro rok 2021 je GhostWire: Tokyo. Při sledování tohoto traileru jsem vyjádřil mírnou obavu o tento titul a jeden z našich nejpovolanějších mi řekl pouze “hele důvěřuj Shinjimu” a já říkám dobře!

A jedeme dál. Ano her máme v seznamu už dardu ale ještě delší seznam nás čeká. Kdo by se nechtěl proletět vesmírem a hledat vhodné místo pro přežití zbytku lidstva? Zvlášť momentálně kdy nám zde poletuje ošklivý kašlavý corona virus se tato hra opravdu hodí..dočkáme se ještě letos pro PS4 a PS5.

Kamarádi? Cože? Nějaká nová úroveň nebo upgrade? Nejsme si přesně jisti co to znamená, avšak hra s názvem GodFall nám nabízí možnost stát se Valorianským rytířem, polobohem s možností nasadit si legendární brnění, které promění naše ovladače v nezastavitelné mistry melee kombatu. Je to slasher, je to looter a je to v coopu. Hele ale vážně..kamarádi? To je nějaký nový update?

https://www.youtube.com/watch?v=oal1EbvDxCk

Vraťme se do vesmíru. Vydejme se na cestu skrze surreální, živý a vysoce stylizovaný svět plný záhad, vysoko-rychlostním cestováním, roztomilými postavami a ještě masivnějšími nepřáteli. Dočkáme se v roce 2021 pro PS5

Říká se, že když máte pocit, že na Vás někdo zírá, tak Vás někdo pozoruje. Zkusili bychom se zeptat obětí agenta 47 ale záhadně je nemůžeme nikde najít. Agent s výrazným tetováním na hlavě se nám vrací. Vrací se pro svou zatím nejdůležitější a nejtěžší misi v životě. A navíc v Dubaji! Dočkáme se v Lednu roku 2021 pro PS4 i PS5.

Astrobot. Malý, roztomilý robůtek, který je pro hráče PS velice dobře známý. Kdo jste nehrál doporučujeme jeho dobrodružství pro VR. SONY nám během livestreamu oznámilo návrat Astrobota a jeho crew pro PS5! Samozřejmě vše vyvinuto s novým ovladačem.

I přestože by se zdálo, že se blížíme ke konci, ještě je zde pár her, které Vám chceme představit. Další z nich je akční adventura s prvky RPG pod názvem Little Devil Inside. Tato atmosferická semi-open world hra nás zavede do světa plného nástrah s elementy přežití.

Pokračujeme dále a máme zde pohyb. Já vím, že to není úplně to co my jako hráči chceme. Pot, pohyby, nutnost dokonce zvednout se z křesla nebo gauče ale ano je to zde. Háze…teda košíková! Obdrželi jsme trailer na NBA 2k21. Víme, že Vás to tolik nezaujalo ale co je zajímavější hra je oznámena pro Fall 2020, tedy podzim 2020 pro PS5. Že by nám nechtěně prozradili vydání konzole?

Další hra, která se na prezentaci objevila je…no já sám nevím. Sedím zde u tohoto článku a opravdu nevím jak bych tuto hru měl představit. Asi prostě podívejte se sami a sdělte nám Váš názor. My totiž nevíme.

Zjistíme to ale již tento rok.

S remaky se roztrhl pytel. Je to Resident Evil, je to Final Fantasy a také naše Mafie. Tahle hra je krapet odlišná. Vyznačuje se tikem v oku, rozbitými ovladači, možná návaly vzteku. Každopádně Demon´s Souls remake dorazí na PS5! “Just like Dark Souls”

Co kdybychom Vám řekli, že Bethesda umí vyvíjet i něco jiného než Skyrim pro ledničky a nově i pro stolní budíky? Co kdybychom Vám řekli, že Bethesda má v plánu vydat inovativní FPS hru. Že chcete další Wolfenstein:Youngblood? Ne? Cože, zavíráte stránku? Tak počkejte…tak špatné to není. Jedná se o střílečku kde hlavní prim hraje timeloop. Vaše schopnosti a zbraně Vám budou klíčem k tomu, abyste vyřídili všech 8 cílů, které máte zabít. A že se Vám to nepovede nebo zemřete? Noa vždyť je to timeloop!

Hra budete venku ještě letos pro PS5 a PC.

Seznam dlouhý jako týden před výplatou a žádná hra, kde bychom se alespoň trošku báli? No jasně, vždyť je to zrovna pár měsíců co jsme dohráli RE3. A že se Vám svět Residentu líbí? Dobrá zpráva, dočkali jsme se pokračování! Resident Evil VIII s podnázvem Village přichází pro PS5 a navíc s Chrisem Redfieldem!

Capcom se nám také nezapomněl představit. Připomněl se nám tímto trailerem pro hru, která vyjde v roce 2022.

Já vím. Nejsme první článek, který čtete ohledně oznámení PS5 her. Já vím, celý seznam čekáte až se zde objeví ona. Zrzavé vlasy, ochočení roboti, a odhodlání zachránit svůj svět. A proč, že to ta Aloy nemá klid? Ono nám totiž obživly přírodní stvoření. A jak je již zvykem když je něco hezké, musí to být vždy něčím ohroženo. Zjistíme více na PS5.

Vy jste to opravdu dočetli až sem? Opravdu jste prošli každý jeden trailer a vydrželi jste to až do tohoto momentu? To se Vám opravdu klaním. Cítím, že si zasloužíte odměnu. Seznam je to úctyhodný viďte? Ale na čem, že budeme všechny tyto kousky hrát? Jak bude ta nejočekávanější konzole vypadat? Máme na to odpověď! Je to krabička, je bílá a je…ošklivá? No posuďte sami.

Ať si konzole vypadá jak chce. Důležité je zmínit, že se dočkáme dvou verzí konzole. Jedna – ta standardní jak ji známe a druhá, po vzoru Xboxu only digital verze! No uvidíme jak na to hráčská komunita zareaguje.

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button