Novinky

Systémové specifikace Xbox Series X byly zveřejněny!

Microsoft zveřejnil oficiální seznam některých ze specifikací nadcházející konzole Xbox Series X. Nabídne například rychlost 12 teraflopů, což je dvakrát více než Xbox One X a osmkrát více než původní Xbox One!

Xbox Series X bude obsahovat speciálně navržený procesor od AMD, který bude využívat nejnovějších Zen 2 a RNDA architektur. Dále bude podporovat nově patentované vykreslování pixelů, které Microsoft nazývá VRS. To má pomoci se stabilnějšími FPS a většímu rozlišení, bez rozdílu na finální kvalitě obrazu. Hardwarově akcelerovatelný DirectX Raytracing pomůže v zobrazení realistických světel, odrazů a zdokonalení akustiky.

Celkově se chod Xboxu zrychlí, nabídne totiž SSD nové generace, bude podporovat rychlou obnovu dat pozastavených her, a to i v případě, že jich máte zapnutých více. Měly by se tak výrazně omezit dlouhé načítací obrazovky. Výstup konzole bude podporovat HDMI 2.1. Na závěr byla zvednuta hranice maximálních FPS ze 60 na 120. V průběhu následujících měsíců můžeme od Microsoftu očekávat další detaily, ale už teď vypadá Xbox Series X opravdu slibně!

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button