NovinkyPC

Profesionální hráč Hearthstone zabanován za podporu protestů v Hong Kongu

Protivládní protesty v Hong Kongu poslední dobou silně rezonují společností. Nyní se kauza rozšířila i do herního prostředí. Blizzard totiž zabanoval hráče zvaného “blitzchung” za veřejné vyjádření podpory protestů.

Stalo se tak během pozápasového interview v oficiálním Asia-Pacific Hearthstone Grandmaster turnaje. Blitzchung se na interview objevil v plynové masce a brýlích. Podobné vybavení nosí právě protestující v Hong Kongu. Po chvíli si masku sundal a zvolal: “Osvoboďte Hong Kong, revoluce naší doby!” Načež se komentátoři, kteří s podobnou situací zjevně nechtěli mít nic společného, schovali se smíchem za monitory. Dle veřejně dostupných informací poté následovala reklama a blitzchung se poté na obrazovce už neobjevil. Originální video bylo smazáno, ale krátký záznam se nakonec dochoval. Můžete jej zhlédnout na Twitteru Inven Global.

Blitzchung se k celé situaci později vyjádřil:

“Jak víte, v mé zemi jsou v této době vážné protesty. Moje akce na streamu byla jen jinou formou spoluúčasti na protestu, protože jsem si pro něj přál více pozornosti. V poslední době jsem tomu věnoval tolik pozornosti, že jsem se často nemohl ani soustředit na Grandmaster. Vím, co moje akce na streamu znamená. Může mě to dostat do problému, dokonce ohrozit mou bezpečnost v reálném životě. Ale myslím, že je mou povinností o tom problému mluvit.”

Blizzard se k problému postavil podobně jako v nedávné kauze NBA. Uklonil se před Čínou a za výroky blitzchunga se omluvil. A rovnou ukončil spolupráci také se dvěma komentátory. Ve svém vyjádření mimo jiné píší:

“Po důkladném prozkoumání jsme zjistili, že akce na streamu porušila 2019 Hearthstone Grandmaster Official Competition pravidla – sekce 6.1 a jde o individuální chování, které nereprezentuje Blizzard nebo Hearthstone Esports viz níže.”

“Jakékoliv chování, které přivede Blizzardu špatnou pověst, útočí na určitou skupinu na veřejnosti nebo jinak poškozuje, pramení v odstranění z Grandmaster turnaje a hráči nepřísluší žádné odměny.”

“S okamžitou platností je Blitzchung odstraněn z Grandmaster turnaje a neobdrží žádnou peněžní částku za Season 2. Navíc se nebude moci účastnit Hearthstone esport akcí po dobu 12 měsíců počínaje 5. říjnem 2019. Okamžitě jsme ukončili spolupráci také se dvěma komentátory.”

Čínského nátlaku se naopak nezalekli tvůrci South Parku, kteří parodovali podmínky v Číně v jedné ze svých epizod. Jejich vtipná omluva se nesla ve smyslu ironie a mimo jiné také parodovala právě chování NBA.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button