NovinkyPC

Civilization VI přichází s novým battle royale módem.


Ano, čtete správně. Včera dostala Civilizace nový update, jehož součástí je battle royale mód s názvem Red Death. Na herní scéně se jedná o unikátní počin, protože battle royale módy byly doposud doménou akčních her.

Na postapokalyptické mapě se proti sobě může utkat až 12 hráčů. Bojovat lze proti živým protivníkům, AI, případně proti oběma kombinovaně. Každý hráč má na začátku k dispozici 3 druhy jednotek – civilistu, vojáka a kulometčíka. Vaším jediným úkolem je zůstat se svým civilistou poslední na mapě. Jakmile se jiné frakci podaří civilistu, který nemá žádný útok ani jinou schopnost, zajmout nebo zabít, hra pro vás končí. A samozřejmě by to nebyl battle royale mód bez nákazy, která se postupně rozšiřuje a nutí protihráče ke vzájemné konfrontaci.

Není to tedy úplně klasická Civilizace tak, jak jí známe. Nic nestavíte, pouze sbíráte suroviny, bojujete a přežíváte. Je zde celkem 8 nových hratelných frakcí – Doomsday Preppers, Mutants, Pirates, Cultists, Mad Scientists, Wanderers, Borderlords a Jocks. Každá má samozřejmě své unikátní schopnosti a skilly. Během zkoumání mapy naráží na zničená města, kempy, případně shozené zásoby, které je posilují v boji proti nepřátelům. Narazit zde můžete na nové pomocníky v podobě helikoptéry, tanku, dalších vojáků a také zkušeností. Může se vám také zadařit a narazíte na atomovku, kterou protivníky poměrně dost oslabíte.

Zdá se, že nový mód pro Civilization VI má opravdu co nabídnout. Dle některých reakcí jej brzdí příliš pomalý postup nákazy. Dokonce i na malé mapě se prý hry táhnou a může se stát, že vás dostane nákaza dřív, než na někoho vůbec narazíte. Uvidíme tedy, zda se podaří tvůrcům mód ještě vyvážit a udělat jej dynamičtější. Red Death totiž potenciál rozhodně má. Pokud hru vlastníte, mód si zahrajete zadarmo.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button