DeskovkyNovinkyReporty

Den D aneb finálové kolo Dne deskovek

Suit up a směr Bohemia Boards and Brews. I tak by se dal popsat začátek skvělého pátečního večera ve vytříbené společnosti, kvalitního piva, chlebíčků a deskových her. A ne ledajakých her. Finální trojce těch nejnápaditějších deskovek, jejichž autoři si chtějí splnit sen – hru oficiálně vydat. Albi se s nadšením pustilo do konceptu soutěže, který se v zahraničí těší velké popularitě. Rozhodli se dát šanci hráčům deskovek, kteří se odhodlali své poznatky a nápady vměstnat do své vlastní hry. Vzhledem k finanční náročnosti jejich projektů bohužel většina nápadů a realizací putuje rovnou do šuplíku. Den Deskovek je však příležitost právě pro ty z vás, kteří ten šuplík, mají již plný.

Před necelým půl rokem proletěla světem hráčů deskových her zpráva, že Albi hledá herní vývojáře. Zpráva, která měla podobu lehké výzvy pro všechny nadšence však vzbudila rozruch a velmi rychle zasáhla úrodnou půdu. Ve čtvrtek 2. prosince se tak objevil premiérový díl hotové show, na jejímž konci mělo být rozhodnuto o vítězi, který svou deskovku pošle rovnou do výroby.

Proces výběru finalistů však nebyl jednoduchý. Ze všech přihlášených nápadů společnost Albi vybrala 18 postupujících a ti dostali svých 10 minut slávy před porotou. Museli obhájit nápad, odprezentovat své myšlenky a dokázat, že právě jejich hra je tou pravou. Porota však do finále poslala pouze 6 z nich.

A reality show může začít

Všech šest dílů najdete na oficiálním youtube Albi. Doporučuju omrknout, než se podíváte na slavnostní vyhlášení. I mě takový průlet historií čekal. Z nějakého důvodu mě totiž celá tahle akce kompletně minula.

Ono psát o finálovém dni soutěže a vyhlášení vítěze, když nevíte o čem je řeč, je celkem oříšek. Jsem však přesvědčena o tom, že nás, nepolíbených Dnem deskovek bude více. Byla by tedy škoda, kdyby takový projekt zapadl a vy tak třeba ztratili možnost se příště přihlásit. Albi totiž tuhle parádu hodlá opakovat. Své přihlášky můžete zasílat do 31. května letošního roku. Tak šup do dílny a dodělat prototyp!

Den D nastal 25.2.2022 a účastnila se ho kromě finalistů, porotců i samotného Petra Čáslavy, také naše redakce. Nominované hry dostaly svůj prostor i v předtočených medailoncích moderovaných Igorem Chmelou v rámci streamu z místa dění. Svatou trojici tvořily hry Atol: Zachránce korálového útesu od Jana Štěpánka, Dítě v domě od Vladimíra a Venduly Arazímových a The Richest Pirate od Ondřeje Sekaniny. Každá z her byla svým způsobem originální a věřím, že nebylo jednoduché obhájit svůj nápad před přísnou porotou. Vítězem se však mohl stát jen jeden.

I přes lehké technické potíže se nakonec povedlo v přímém přenosu ohlásit právoplatného majitele smlouvy. S celkovým počtem 653 diváckých hlasů se vítězem stala hra ATOL: Zachránce korálového útesu.

Projekt, díky kterému spatří světlo světa hry českých autorů u nás rozhodně nemá obdoby. O tom, co vše se na Dni deskovek objevilo a kdo jsou přihlášení vývojáři můžete více zjistit 28. a 29. května na Albi Game Day. Hry, které nevyhrály, budou mít na akci své speciální místo. O jejich kvalitách (či nekvalitách) se můžete přijít přesvědčit na vlastní kůži.

Zdroj
Zdroj: Albi

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button