NovinkyPCPS4PS5TOP žebříčkyXbox OneXbox Series X

Nejlepší online FPS hry, které stojí za to hrát i v roce 2022 – Výběr redakce

Není to ani měsíc, co jsme v redakci vedli debatu na téma, které hry jsme hráli, hrajeme a budeme i nadále hrát v roce 2022. A vzhledem k tomu, že ona debata byla prakticky nekonečná a každý vytahoval jeden poklad za druhým, rozhodli jsme se udělat výběr redakce z každého žánru, který by vás mohl zajímat a sepsat to i na papír. Tedy v tomto případě na displej vašich obrazovek. A tak tu máme první z žebříčků her, které jsme hráli a budeme ještě stále hrát i v roce 2022 s titulem Nejlepší online FPS hry. Doufáme, že se vám výběr bude líbit a že se budete těšit i na jeho pokračování ve kterém se podíváme na další žánry a typy her.

Tomáš “Lebrak” Zita | Left 4 Dead a Left 4 Dead 2

Výběr byl neskutečně těžký. Rozhodoval jsem se mezi několika tituly. Nakonec přeci jen zvítězila nostalgie. I když tu máme nástupce žánru v podobě Back 4 Blood, tak u mě stále vyhrává klasika. Left 4 Dead je určitě základ, který nesmí chybět v herní knihovně žádného hráče FPS her. To samé mohu říct i u druhého dílu. Oba tituly jsou v mém tradičním seznamu mezi povinnými tituly na každé LAN párty. A když mám to privilegium a výsadu mít celý volný večer pro sebe, tak se snad ještě nestalo, abych vynechal i hraní online. Tohle se prostě neomrzí ani po letech.

Jacob | HALO

Jestliže hledáte FPS, které vám dají možnost zábavy na stovky hodin, nechají vás podívat se do těch nejepičtějších lokací a ještě k tomu vám dají enormní paletu zbraní, mám tu pro vás jeden tip. Série Halo a jejich hlavní protagonista Master Chief, se na vás totiž smějí z poza rohu. Byla by chyba myslet si, že Halo je čistě singleplayerová hra. Mulťák zde hraje tak rozšířená herní komunita, až jsem byl sám překvapen. Naštěstí si nemusíte ani kupovat stále aktuální díl, protože celá Halo série se nachází v rámci předplatného GamePass a tak najdete dostatek hráčů na to, abyste si zahráli mulťák i ve starších dílech. Takže do zbraně Spartane!

Jarda “prank” Strejc | Overwatch

Ať se v Blizzardu děje cokoliv, Overwatch je za mě jedna z nejzábavnějších online FPS vůbec. I šest let od vydání je příjemné vrátit se na různorodé mapy a poslechnout si vtipné hlášky hrdinů. Svého času býval Overwatch velice populární esportovou záležitostí, ze zřejmých důvodů se ale situace v poslední době výrazně změnila. Hra je poměrně rychlá a nabízí i slušnou dávku adrenalinu, obzvláště v případě, kdy vám matchmaking přiřadí rusky mluvící hardcore hráče, kteří zápasy berou velmi vážně a neodpustí jedinou chybu. Ale na to jsme zvyklí i z jiných her, že? Pokud jste Overwatchem nepolíbeni, určitě neprohloupíte jeho koupí. Zkrátíte si tak čekání na Overwatch 2.

Matěj “Maťáááj” Malchar | Warframe ???

Jelikož se v žánru FPS a TPS pohybuji celkem obratně, výběr pro mne byl opravdu těžký. Online titulů jsem hrál tolik a tak nějak všechny do dnešního dne více či méně hraji aktivně. Ovšem jenom jeden z nich si mě dokázal získat natolik, že jsem v něm utopil stovky hodin jenom tak. Snad mi to odpustíte, ale víc než jakoukoliv FPS jsem musel zmínit Warframe. Ten je často označován jako Farming Simulator. A tomuto označení se vůbec nedivím. Přeci jenom ve hře opravdu spoustu času jenom točíte jednu misi za druhou za účelem získání tolik potřebných surovin. Ovšem pokud se trochu pozastavíte a zkoumáte herní svět, tak zjistíte, že to samé by vlastně vaše postava dělala i bez vás, aby v soustavě Origin (Poupravená sluneční soustava) přežila. Do toho připočtěte grafiku, za kterou by se nemusela stydět kdejaká AAA hra a pravidelné aktualizace obsahu a máte tady náběh na nejlepší online řežbu všech dob. A to nejlepší? Vše co Warframe nabízí lze získat zcela zdarma!

Anna “AnnieCZE” Hynešová | Battlefield 1

Vzhledem k tomu, že Battlefield 4 už nemá ani oficiální servery, tak se nebojím postavit za Battlefield 1. První světová válka sice není pro hráče FPS her tak lákavá, jako ta druhá světová či soudobé vojenské tajné mise, ale za to má své kouzlo. Nejen, že si můžete vybral roli a k ní příslušné (částečně historicky odpovídající) vybavení, můžete také takticky přecházet z pěší jednotky na leteckou, tankovou a pro akční přestřelky rozhodně nejdete daleko. Navíc všechny tyto válečné stroje co nejvíce odpovídají době. Není tam dokonalá přesnost, protože vývojáři chtějí hru dělat zábavnou a je také potřeba počítat s jistou vyvážeností, aby obě strany měly šanci vyhrát. Zničitelné prostředí, které je pro Battlefield sérii typické, vám skýtá další možnosti, jak potrápit své nepřátele. Atmosféra vás dokáže pohltit a když máte prima partu, přestanete vnímat tikot hodin. Danke kamerad!

Jan “White Rabbid” Kőrmendy | HUNT: Showdown

Na rozdíl od většiny zde píšících jsem neměl vůbec těžké rozhodování. A to i přesto, že hraju prakticky všechny online FPS které kdy vyšli. Mám totiž svůj vlastní výběr těch nejlepších FPS, který se sem tam obměňuje. První místo se ale od roku 2017 nezměnilo a jen tak ani nezmění. Trůní si na něm totiž pro mě (a nejen pro mě) král online FPS her HUNT: Showdown. FPS titul jenž si získává tisíce kladných hodnocení napříč platformami za neuvěřitelně kvalitně zpracovanou PvPvE střílečku plnou adrenalinové akce, realistického chování zbraní, dokonalého zvuku a úchvatné grafiky. Že podle vás přeháním? Ani ne. V HUNTU vás totiž čeká nejen vše výše zmíněné, ale i unikátní hratelnost, kdy žádné kolo není stejné jako to předchozí. O mé závislosti ostatně svědčí i aktuální skóre odehraného času blížící se 2,000 hodinám (to pro některé z vás určitě není hodně, ale berte v potaz, že mám dvě zaměstnání, ženu a malou dcerku 😀 ). Podstata je, že HUNT je skvělou volbou pro každého z vás, kdo má nervy z oceli. Budete je totiž při hraní potřebovat víc než cokoliv jiného!

Zdroj
Foto: freepik

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Skleny2010
Host
Skleny2010
1 rok před

Hmmm, tohle je seznam her které se líbí jednomu člověku. Každý člověk je originál tudíž se každému líbí něco jiného. Mě například se z tohoto seznamu nelíbí ani jedna hra. Kdyby autor vzal v potaz tuto variantu, nikdy by takový článekm nemohl vydat!!!!!

Pe.Pr.
Host
Pe.Pr.
1 rok před
Reply to  Skleny2010

Vypadá to, že máte problém s pochopením psaného textu. Jinak byste si musel všimnout, že to není “seznam her, které se líbí jednomu člověku” Je tam šest jmen a každý z těch lidí tam dal svoji oblíbenou hru. Tudíž je to seznam her od šesti lidí, kde každému se líbí něco jiného (jako je váš “požadavek”)
Taky se článek nejmenuje “Hry které se vám musí líbit.” Kdyby se měli brát v potaz osobní preference každého čtenáře, tak se nevydá žádný podobný článek.

Lemony Snicket
Host
Lemony Snicket
1 rok před

Výběr přesně reflektuje dobu. Online tituly zaměřené na PvP, s téměř nulovým příběhem. Snad kromě BF1. Mezi záplavou PvP battle royalu a jiných vyloženě online her opravdu chybí ryzí singl se silným příběhem. Ano, i FPS může mít příběh 🙂 Ten pokrok, kde se to zastaví,

Back to top button