IndieNovinkyPCTip na víkend

First Tree – melancholická výprava za vzpomínkami | Tip na víkend #52

Déšť, studený vítr a pošmourno. Místo stromů pokrytých sněhem se k nebi vzpínají jen jejich holé větve a pole jsou zelenější víc než v létě. Letošní zima má do sněžného snu hodně daleko a stojí docela dost za prd. Aby toho nebylo málo, tak střídání počasí vysává energii víc než hladový Drákula. Zimní melancholické nálady ale mají své kouzlo a naštěstí existují způsoby, jak si ho užít a přitom místo dalšího vyšťavení dobít baterky. Dobrou příležitost k tomu nabízí krátká indie hra The First Tree.

First Tree vás provede skrze čtvero ročních období

Na začátku hry se ocitnete ve snu Josepha, kterému se zdá o lišce, jež ztratila svá mláďata a vydala se na zoufalé pátrání. Liška prochází různými ročními obdobími a na své cestě sbírá hvězdičky a útržky Josephových vzpomínek z dětství. Se svými zážitky se Joseph svěří své ženě Rachel a začne jí vyprávět o svém vztahu k otci, s nímž vyrůstal sám na Aljašce. V příběhu se pokouší vyrovnat se svým komplikovaným dospíváním, hledáním sebe sama a hlavně vnitřním konfliktem s otcem.

Pokud vás sentimentality a dojemné příběhy neberou, tak si můžete užít bloudění lišky v prostředí malebných snů. Běhání lišky po rozlehlých pláních a moři hvězd působí jako příjemné víkendové odreagování, které zabere přibližně 2-3 hodiny. Jedná se o takovou indie jednohubku, která zaujme krásným vizuálním designem a příjemným soundtrackem. Milovníci zvířat ocení i hraní za lišku, s níž můžou volně běhat a sbírat v levelech malé hvězdičky dle libosti.

First Tree není nijak zvlášť dobrá nebo originální hra, ale má své kouzlo a vyzařuje z ní určitý klid. Procházení Josephovýmy sny je až nečekaně příjemný zážitek, i když občas v malebném levelu zabloudíte. Jak by ale řekl jeden známý fantasy autor: „Ne každý, kdo bloudí, je ztracen.“ Tak pojďte taky bloudit.

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button