IndieNovinkyTip na víkend

Co si zahrát na Nový rok | Tip na Víkend s kocovinou #51

Nastává opět po roce pro mnohé to, na co celý rok čekali. Silvestr ohlašuje konec stávajícího roku, a jak to už tak bývá, po propité oslavě na počest příchodu dalšího roku, přichází i stará známá, kocovina. Samozřejmě někteří z nás s ní mají větší či menší zkušenosti, a tak jí buď přivítají jako starou známou nebo jako nechtěného vetřelce. Pakliže chcete do toho roku 2022 vstoupit pravou nohou, jistě si neodpustíte i si něco malého zahrát. Ovšem nabízí se nyní otázka, jaká hra se hodí do situace, kdy se vám zdá, že vám mozek vyskočí z hlavy a začne vás fackovat za to, že jste to jako každý Nový rok přehnali s tou mírou alkoholu v krvi.

Jak říká lidové rčení, jak na Nový rok, tak po celý rok. Při té příležitosti by bylo záhodno si i něco zahrát. Přece nelze připustit, že by vám v následujícím roce hrozila herní abstinence. Nevím jak vás, ale mě tato představa až děsí. Proto se s vámi nyní podělím o pár her, co se vyplatí si zahrát, i když to trošku přeženete. A jak nejlépe začít další rok než s jedněmi z nejlepších her roku loňského.

Loop Hero, stále dokola

Začneme hezky zlehka oddechovkou strategií se špetkou toho rpg. Ano, nová hra od studia Four Quarters, která přišla ze začátku roku a hned začala útočit na všechny možné žebříčky, se stala jednou z nejhranějších her. Jen za první týden od vydání překonala půl milionu prodaných kopií. Jen asi málokdo čekal tak enormní úspěch této v samé podstatě karetní hry. Vy coby hráč neděláte nic extra těžkého a vysilujícího. Stavíte svět pro svého hrdinu, políčko po políčku. Snažíte se vše postavit tak, aby váš hrdina dokázal přežít a zároveň získal takové předměty se kterými dokáže na konec porazit bosse dané úrovně. Loop Hero je jednoduchá hra při které nemusíte zas až tolik dělat a už ne o moc víc přemýšlet. Navíc jako bonus u ní snáz ztratíte pojem o čase, a aniž byste se nadáli víkend bude pryč stejně jako ta slavná kocovina.

Clone Drone in the Danger Zone – robot nezná bratra

Druhou hrou, kterou bych vám doporučil je Clone Drone. Hra, která v plné verzi vyšla letos v červnu a stojí za ní studio Doborog Games. Hra samotná sice vyšla v plné verzi letos, ale jako taková brouzdá herní vody již od roku 2017, když přišla do early accessu. Zde už to nebudete mít tak lehké a pakliže se fakt budete snažit probít až na konec, možná vám to dá zabrat více než ona kocovina.

Hrajete totiž za lidi, respektive za jejich pozůstatky, které byly dány do robotických těl. Nyní coby gladiátoři se snažíte v arénách přežívat co nejdéle, zatímco z vašeho utrpení mají vaši robotičtí vládci zábavu. Pomocí mečů, kopí, luků a všeho co je vám k dispozici se probojováváte arénami dál a dál. Navíc během toho co si to ženete dopředu vás popohánějí pokřiky diváků a dvou robotických komentátorů, kteří každý váš neúspěch či úspěch patřičně ohláškují. Co více si na nadcházející víkend přát. Budete jen mlátit do všeho co se okolo vás pohne, nic víc, nic míň.

Severed Steel, bullet time coby přítel času

Poslední a snad i nejvíce frustrující hra z toho co vám na posilvestrovský víkend nabídnu na hraní je Severed Steel. Tato nová hra od studia Greylock Studio, je stylové singlplayerové FPS. Coby hlavní hrdinka budete mít na své straně své kaskaderské čísla, destruktivní voxelové prostředí, spoustou času a to vše s krásně tajemným hudebním podkresem. Navíc hra nabízí více než dost úrovní obtížnosti, přičemž pořádnou výzvu dostanete až na těch posledních dvou. Navíc pokud trpíte pořádnou kocovinou, můžete si ji přičíst jako ztížení obtížnosti. Přiznám se, že tuto hru bych si být váma nechal až v klidu na neděli, přeci jenom jedná se o fakticky dobrou akční záležitost a mezitím, než vystřízlivíte můžete si zkusit první dvě výše zmíněné hry.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button