NovinkyPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Dostali jste novou konzoli? Jaké příslušenství teď potřebujete?

V období Vánoc se hráčská komunita plánovaně i neplánovaně rozšiřuje o nové hráče a hráčky. Herní konzole ze staly praktickým ultimátním dárkem pro každou věkovou skupinu. A když už dostanete svou první konzoli asi vás co nejdříve zajímá jak funguje a co se na ní dá všechno odehrát. Často se ale může stát, že konzoli vybalíte, všechno nastavíte a po pár hodinách zjistíte, že vám k tomu hraní pořád něco chybí. A abyste našli ten zenový klid a stav naprostého souznění se hrou vašeho výběru, připravili jsme pro vás takový základní seznam příslušenství, které by vaše konzole neměla postrádat. Co byste si teda rozhodně měli pořídit pro vaší novou konzoli?

Náhradní ovladač je základ

Konzoli potřebujete nějak ovládat. Ideálně tím ovladačem, který jste dostali v balení s konzolí. Samotné ovladače jsou v dnešní době prakticky pouze bezdrátové. A protože to není nijak slabá položka na výrobním seznamu, standardně dostanete v balení pouze jeden ovladač. Pokud vám teda ježíšek nenadělil nějaký ultra duper mega bundle, kde máte ovladačů víc, doporučujeme se po nějakém rozhlédnout v nejbližším elektru nebo herním obchodě. Pokud si říkáte, že víc ovladačů je pro hraní s kamarády a plánujete hrát o samotě, musím vás tady zastavit. Nic totiž není dále od pravdy. Jestli se vydáte cestou soulslike titulů, nebo půjdete cestou jednoduchých sportovních her, dokážu vám tady a teď garantovat, že náhradní ovladač určitě uvítáte. On ten kousek plastu ve vašich rukách, přestože stojí dost peněz, hrozně rád lítá do zdí nebo o zem.

Se sluchátky vám půjde všechno líp

Druhým krokem pro lepší herní zážitek by měla být koupě sluchátek. Úplně vám stačí nějaké basic sluchátka, které seženete v elektru ale především budou mít jeden 3,5mm jack konektor. Doporučuji vyhnout se sluchátkům, které mají rozdělené konektory zvlášť pro mikrofon a zvlášť pro zvuk. Tenhle problém se většinou dá vyřešit redukcí ale ta nemusí vždy fungovat na 100% a může se tak snadno stát, že vyhodíte obrovské peníze za příslušenství, které se na vás bude nakonec jenom smát z poličky. Každý z výrobců, ať už to je Sony nebo Microsoft, pro své konzole vyrábí také sluchátka. U nich máte zaručenou funkčnost a kompatibilitu. Taky ale tady ručíte za to, že utratíte za sluchátka stejné peníze jako za další ovladač. A to už jsou dohromady pěkné pálky!

Rozšiřující příslušenství jako náhradní SSD disky

Když už máte základní příslušenství nakoupeno, můžete se plně pustit do hraní. Po čase ale můžete narazit na problém. Nové konzole, především PlayStation 5 nebo Xbox Series S nemají zrovna neomezené úložiště. A s tím jak jsou nové tituly větší a větší, může se časem stát, že zjistíte, jak vám chybí místo na disku pro další hry. Pokud jste pouze příležitostný hráč, nemusíte se ničeho lekat a původní úložiště vám vystačí na 3 – 4 hry. Pokud se ale řadíte mezi hardcore pařany, určitě pocítíte málo místa na svém SSD disku. Z toho důvodu dneska existují různé disky, které nabízejí možnosti rozšíření herního úložiště až do velikosti 2TB. Tohle záleží opravdu člověk od člověka, ale pokud by se náhodou stalo, doporučujeme koukat po ověřených firmách.

Obaly, brašny, nabíjecí stanice, další příslušenství

K dnešním konzolím se toho dá extra dokoupit opravdu spousta. Pokud si chcete své herní doupě ještě trošku víc vyšperkovat, můžete sáhnout po různých brašnách kam svou konzoli bezpečně uložíte, když s ní budete potřebovat cestovat. Navíc dnešní wireless ovladače taky nevydrží věčnost. U Xboxových ovladačů doporučíme zásobit se pořádnou dávkou baterii AA, nebo sáhnout po dražší variantě dobíjecích baterek. U PlayStationu 5 si ovladač nabíjíte jako celek ale zase budete limitovaní délkou USB-C kabelu. Tyhle problémy většinou vyřeší právě zmíněný druhý ovladač, kdy v rychlosti jen vyměníte svůj controller. A zatímco budete hrát, můžete ten vybitý odložit na, dneska už pěkně designově vypadající, dobíjecí stanice. A během stovek hodin hraní, se vám druhý ovladač zase připraví do plných sil.

Předplatné, subcriptions služby, dárkové karty

To poslední co byste mohli nějak extra důležitě potřebovat u svého konzolového hraní jsou různé dárkové karty. Ty fungují jako fajn dárek když už nevíte coby. Každá z konzolí, ať už PlayStation nebo Xbox má však svůj subscription program. To takzvané PS+ nebo Xbox GamePass. Tyhle služby jdou hezky platit každý měsíc z vaší karty a nepřijdete o žádné výhody, které nabízejí už stálým hráčům. Vím, že si na začátku možná budete říkat, že je tohle rozšíření pro vás úplně zbytečné, nicméně bez předplatného Xbox Gold nebo PS+ si dneska prakticky nemůžete zahrát žádnou multiplayerovku. Xbox GamePass vám za prvotních 25 korun (později 330Kč/měsíc) navíc nabídne přístup k masivní knihovně her, která zabrání nerozvážnému utrácení za novinky v jejich Microsoft Store. PS+ zase každý měsíc rozdává 2-3 hry zdarma, které si můžete kdykoliv zahrát pouze za předpokladu, že máte aktivní jejich předplatné.

Tak to bychom tak nějak měli. Chápu, že se to teď může zdát jako hrozně finančně náročný koníček. Vězte, že tu největší investici už zařídil ježíšek. Všechny tyhle extra příslušenství si můžete ke konzoli dokoupit časem. První měsíce si určitě vystačíte s tím co máte v základním balení konzole.

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button