NovinkyTéma dne

Českou hrou roku 2020 se stává Creaks, hrou dekády pak Kingdom Come: Deliverance

Včera, 8. prosince proběhlo slavnostní vyhlášení cen Česká hra roku 2020. Jak jsme vás upozorňovali už před časem, letošní vyhlášení kvůli pandemii koronaviru mimořádně proběhlo online. To sice poprvé umožnilo sledovat předávání většímu množství lidí, kvalita produkce však občas utrpěla. O stream (a vlastně o uskutečnění celého ročníku) se ve spolupráci s pořadateli postaral herní web Indian, za což je mu třeba poděkovat. A tady máme výsledky:

  • Česká hra roku 2020 – Creaks (Amanita Design)
  • Free to play – Shadowgun War Games (Madfinger Games)
  • Herní design – Someday You’ll Return (CBE Software)
  • Audiovizuální zpracování – Creaks (Amanita Design)
  • Technologické řešení – Mafia: Definitive Edition (Hangar 13)
  • Česká hra dekády (voleno hráči) – Kingdom Come: Deliverance (Warhorse Studios)
  • Za dlouhodobý přínos české videoherní kultuře – Lukáš Ladra

Celým večerem diváky prováděl Filip Kraucher řečený Fiola, hlavní tvář redakce Indiána. U jeho stolku se pomocí kouzla střihu jako na běžícím střídali jedna za druhou významné (nejspíš dle pořadatelů) osobnosti spojených s tuzemským herním trhem. K známým jménům i veteránům tuzemské videoherní publicistiky se tak dle zdání lehce nahodile přidal streamer a bývalý e-sportovec Petr Žalud aka CzechCloud. Mikoláš Tuček nebo Jiří Bigas během svých pár minut slávy ukázali, o kolik by bylo předávání důstojnější a plynulejší, kdyby jej měl na starost někdo z nich.

Záživnější segmenty rozhovorů s předávajícími se střídaly s poněkud zdlouhavými pasážemi videosestřihů, ve kterých byly ve voiceoverech opěvováni čeští vývojáři. Ačkoliv komentující občas zněli, jako by text četli „na první dobrou“, videa obsahovala velice povedené přehledy, ze kterých se diváci mohli o průmyslu leccos dozvědět. Přes drobná zaškobrtnutí v podobě špatně sestříhaného voicoveru nebo příliš nadšeně drmolícího moderátora však předávání působilo uvolněně a mnohem autentičtěji, než kdyby se účinkující promenádovali ve studiu v oblecích (jak kdosi navrhoval v komentářích).

Celý záznam večera naleznete v přiloženém videu na youtubovém kanále webu Indian.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button