KnihyKomiksNovinkyRecenze

Avengers: Kdo by nechtěl vládnout světu?

První román o Avengers z dílny komiksového nakladatelství CREW jsem si nemohla nechat ujít. Byl to trošku nezvyk, ale kniha je malinká a čte se opravdu rychle, takže jestli jste fandové spíše komiksu, nebojte se zkusit i tohle dílo. Románové dílko je změna od komiksů a skvěle obzvláští sortiment. řím, že tento formát se bude těšit velkého zájmu ze strany fanoušků.

Děj je událostmi zasazen před Age of Ultron. Máme zde tedy postavy, které doporučuji znát, ať máte opravdu stoprocentní zážitek a nemusíte mezi čtením googlit, kdo je tohle a tady to (což přepokládám, že dělat nebudete jako fandové, ale jeden nikdy neví). I přes románový formát se nemusí čtenář bát, že by zde naší hrdinové ztratili svůj akční styl. Dan Abnett umí skvěle psát bojové scény a nechybí chvaty typické pro komiksy, ani filmy. Captain America si stále vrhá svůj štít a Black Widow jede hmaty a chvaty.

,,Stávám se smrtí, ničitelem světů.”

Tak jak to s těmi Avengers bude?

Z počátku jsou hrdinové rozdělení a každý svádí vlastní bitvu se svými nemesis. Části Tonyho a Bruce byly dost odborné, až jsem si kolikrát říkala, o čem to vlastně mluví. Nicméně máme zde dvě vysoce inteligentní postavy. Jeden playboy, který je zároveň geniální vynálezce a druhý vědec, zabývající se genetikou s mírnými anger issues. Nicméně v knize mě hrozně bavil Brucův humor. Co mě také příjemně překvapilo je spojení Thora a Wandy, tvoří překvapivě skvělé duo.

Nemusíte se bát, že by hrdinové byli jiní, i zde poznáte, že se jedná o vaše oblíbence, mají své typické rysy i hlášky. Líbí se mi ‘skrytá’ zápletka, která naše hrdiny spojí a donutí bojovat bok po boku s větším zlem. operuje na pozadí a tahá za nitky menších pěšáků. Vůbec bych se nezlobila, kdyby závěr knihy byl více rozvedený. Bylo to trošku urychlené, i když přesně na tohle čtenář celou knihu čeká. Při setkání celého týmu to odsýpalo neuvěřitelně rychle. Nicméně tvoří ten nejlepší tým, co jiného taky čekat, jakmile spojí síly proti zlu.

,,Pohybovali se jako jeden. Jeden tým, ten nejsilnější na Zemi.”

Takže dobrý, nebo ne?

Možná bych vzhled knihy trošku obohatila nějakou skicou ilustrace na začátku kapitoly. Podle mě by to celkový dojem ještě více pozvedlo. Chápu, že ilustrace v románech jsou hodně ojedinělá věc, ale ke komiksového tématu to už holt pěkně sedne. Jinak jsem si čtení užila a věřím, že zkusím i další, které u nás CREW vydají. Už nyní se můžete těšit na další román ze světa komiksu, který si tentokrát vezme do parády oblíbený anti-hrdina Deadpool.

Verdikt

Obálka - 100%
Příběh - 90%
Styl psaní - 95%

95%

Naše skóre

Věřím, že se chytí u fanoušků bez ohledu na to, co preferují. Byla zde akce, vtip, věci známé z filmů i komiksů. Postavy mají své typické vlastnosti, takže se čtenář nemusí bát, že absence obrazu jeho komiksovým oblíbencům ublíží. Pro mě osobně byl slabší konec a určitě by z estetické stránky bylo skvělé knihu obohatit o nějakou tu skicu.

User Rating: Be the first one !

Bunny

Malá králičice, která ráda čte knihy či komiksy, kouká na filmy nebo seriály a hraje hry. Krom toho o tom všem, ideálně dohromady, ještě raději mele s každým okolo sebe.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button