FilmyNovinkyReportyTéma dne

Zajímavé nápady i úplný bizár aneb co jsme viděli na FUTURE GATE 2021

Filmový festival Future Gate je jako každý rok místem, kde se diváci mohou setkat s díly tvůrců sci-fi. Na programu byly dokumenty plné zajímavých témat jako je např. Zrod synthwave nebo Původ kyberpunku. Při pohledu na program jsem si řekla, že sebevzdělávání nechám ostatním členkám redakce a rozhodla jsem se, že se půjdu podívat na tu nejdivnější věc, kterou v programu najdu. Moje oči padly na docela výstižný název Sky Sharks.

Nejbizarnější snímek z celého Future Gate

Sky Sharks? To tam jako lítají žraloci?“ Jo, lítají tam zmutovaní kyborg žraloci řízení zombie nacisty, kteří byli do nedávna schovaní na Antarktidě. Přepadávají letadla a chtějí ovládnout svět. Záběry brutálního zabíjení, létajících hlav a vnitřností se střídají se záběry na ženská poprsí. Těžko říct, čeho tam vlastně bylo víc. Zastavit je může jen jeden muž. Je jím bývalý nacistický vědec, který se na životě udržuje speciálním sérem, a jeho dvě dcery. Jedná se béčkový „horor“, u jehož sledování se budete spíš smát. Napomáhá tomu přehnané násilí, někdy až otřesné dialogy a efekty, které vypadají jako ze hry na PS3. Film se naštěstí nebere vážně a tak jsou některé scény vyloženě komické. Na druhou stranu bojové záběry měly dobrou choreografii a masky zombie nacistů vypadaly přesvědčivě. Je to zkrátka film, u kterého jen vypnete mozek a koukáte, co ještě divnějšího si dokázal režisér vymyslet.

Krátké sci-fi filmy od iShorts

Na Future Gate mě ještě zaujaly krátké filmy od nezávislých domácích a zahraničních filmařů. Ve svých krátkých snímcích chtěli předvést své vize budoucnosti. V některých případech se jednalo o velmi zajímavé nápady. Nejvíce mě zaujal krátký film Barva tvých rtů. Jedná se o blízkou budoucnost, kde najednou z ničeho nic zmizel kyslík z atmosféry. Během pár minut tak vymře celé lidstvo. Až na potápěče a mladou ženu, kteří naštěstí mají u sebe bomby s kyslíkem.

Další zajímavou jednohubkou byl český film Amor Labori. Jedná se o svět, kde jsou roboti téměř k nerozeznání od lidí a začínají i cítit lidské pocity jako je láska. Co tento vývoj znamená pro mezilidské vztahy? To už musíte zjistit sami. Pro zvědavce mám ale dobrou zprávu. Většina krátkých filmů se dá najít na Youtube. Podívat se tak můžete ještě i na film Loop, kde se vědec snaží roboty neúspěšně naučit emocím a mučí je proto v malém smyčkovém pekle. V krátkém hororu Odepsaný se nebohý astronaut setká s prazvláštní anomálií, která krouží kolem Země. Poslední snímek volný ke shlédnutí je Zari. Jedná se o pohled do futuristické domácnosti, kde se malý robot začne chovat zvláštně. Tento film byl ze všech nejnudnější, vlastně se v něm za celou dobu skoro nic nestane.

Zbytek filmů bohužel momentálně není dostupný online. Jedná se o dva snímky od českých tvůrců. Animovaný film Epizoda 11 je jedenáctý díl neexistujícího seriálu o hrdinovi Hartovi a jeho synovi, se kterým bojuje proti invazi robotů. Druhý film Being Human je o páru teenagerů, kteří se ukryli před koncem světa ve sklepě a nyní se snaží přežít v postapokalyptickém světě. Snímek byl hodně nedomyšlený a spíš se jedná o takový sestřih života v městských ruinách.

👇👇👇

https://www.youtube.com/watch?v=twMyiesi7y8

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button