NintendoNovinky

Zářijový Nintendo Direct potěšil, ale moc nepřekvapil. Tedy až na… film?

A je tu další svátek pro majitele hybridní konzole. Japonský pseudohandheld se zase po půl roce rozhodl svým fanouškům ukázat, že stojí za to tuhle přenosnou obrazovečku (kterou stejně většina používá jako domácí konzoli a z doku ji bere jen na záchod) vlastnit. A co jsme dostali? Především Kirbyho a Bayonettu! Pokud vás zajímá každá jedna oznámená hra, na konci článku najdete kompletní direct.

Monster Hunter Rise: Sunbreak

Poslední Monster Hunter od Capcomu, který si zahrajete jenom na Switchi, dostává velké (doslova masivní) rozšíření. Dojde na nové zbraně, pohyby lovců, nové příběhy a hlavně samozřejmě nová monstra. Placené DLC Sunbreak se objeví v létě 2022

Mario Party Superstars

Nintendo moc dobře ví, jak z nás ždímat peníze. A proto nejde o nové hrací plány do Super Mario Party (které by je potřebovalo jako sůl) ani o zbrusu novou hru. Ano, hra jako taková je v podstatě nová, ale dočkáme se v ní pěti remasterovaných herních desek z Nintenda 64. O hře už sice víme nějakou dobu, ale ta pachuť mě ještě nepřešla. Ano, stovky miniher, online i s přáteli, už mlčím. Mario Party Superstars vyjde 29. října a lze ji už nyní předobjednat.

Voice of Cards: The Isle Dragon Roars

Karetka s trochu krkolomným názvem od Square Enixu určitě je trochu překvapením a působí poměrně mile. Má jít o nový přístup k digitálním stolním rpgčkům, tak uvidíme, jak velká revoluce to bude. Na druhou stranu, stojí za tím Joko Taro, který si sérií Neir získal nejednoho hráče. Svět, ve kterém je všechno zastoupeno kartami, přijde už 28. října   to nejen na Switch, ale i na PlayStation 4. A už nyní si sáhnete i na demo!

Připomnělo se nám také Disco Elysium, jehož Final Cut dostaneme v digitální podobě už 12. října, fyzická kopie by pak měla dorazit někdy na jaře příštího roku. Jo a Hyrule Warriors dostanou na konci října Expansion Pass.

zelda

Chocobo GP

Ne úplně každý si už vzpomene, že před více než dvaceti lety (!) se na prvním PlayStationu objevila hra v Americe známá jako Chocobo Racing. A ještě méně je těch, kteří by byli čekali, že se Square Enix k téhle závodní hře vrátí. Chocobo GP jsou klasické kárky, tentokrát s postavičkami ze série Final Fantasy. Na rozdíl od Mariokart ale bude mít každý z jezdců svou speciální schopnost. Hra slibuje lokální, ale i online multiplayer, který by měl proti sobě v turnaji postavit až 64 hráčů. Je to důvod těšit se na rok 2022? Já říkám ano!, ale zároveň se ptám: kde jsou další Mariokarty? No tak, někteří z nás na těchhle tratích jezdí už pěkných pár let.

Kirby and the Forgotten Land

Kirby je tentokrát větší, než kdy dřív! Totiž velikostí ne, to už asi párkrát větší byl, ale takhle velký svět údajně na hraní ještě nedostal. Na jaře příštího roku se Kirby podívá do 3D postapokalyptického světa, což je tak trochu vybočení z klasických kirbyovských mantinelů. Přeci jen ho známe trochu více jako roztomilou skákačku s pohledem z boku. No, uvidíme, jak se tohle vydaří.

Taky jsme se dočkali oznámení dvou oznámení. Do konce roku proběhnou ještě zvlášť Directy o Animal Crossingu a o nové postavě do Super Smash Bros. Děkujeme za info a jdeme dál.

Pravděpodobně nejzajímavějším oznámením je casting pro připravovaný animovaný Mario film. Zvěsti o něm se objevovali už před pár lety, ale protože už přeci jen bylo nějakou chvíli ticho, trochu se na něj pozapomnělo. A najednou – tadá, premiéra na Vánoce 2022!, Na filmu se podílí studio, která dalo světu sérii Já, padouch a to obsazení… Chris Pratt jako Mario, Anya Tylor-Joy jako Peach, Charlie Day jako Luigi, Jack Black coby Bowser a Keegan-Micheal Key jako Toad?! Tohle bude buď velký dobrý, nebo velký špatný…

Splatoon 3 a Bayonetta 3

A na závěr dvě velmi očekávané trojky, obě na rok 2022. Tady není moc o čem psát. Prostě koukat a slintat. A díky za pozornost.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button