NovinkyPC

Fortnite si na Apple zařízeních nezahrajete pěkně dlouho

Je to něco málo přes rok, kdy se Epic Games rozhodlo vyjít do boje proti monopolu společnosti Apple a jejich podmínkám při uvádění her na platformu iOS. A jak už to tak bývá, když se dva velcí hráči hádají, nejhůře dopadnou koncoví uživatelé. A tak se stalo, že Apple kontroval a zakázal Fortnite na všech Apple zařízeních. Hráči tak ostrouhali a museli přesedlat na konzole nebo systém Windows. A jak se zdá, Fortnite si na jablíčkách nemusíte zahrát ještě pěkně dlouhou dobu.

Epic Games vs. Apple

Protože jde o hodně komplikovaný soudní spor, nebudeme tady zacházet do zbytečných podrobností. Jednoduše Epic Games vyhlásilo, že nesouhlasí s podmínkami, které si stanovuje Apple pro hry v jejich ekosystému. Epic Games má totiž pocit, že zde Apple vytváří monopol. Taky z toho důvodu jsme před více než rokem viděli parodii na reklamu uvedení prvního Macintoshe. A všechno se tahá po soudech. Opravdu nic zábavného, věřte mi. Po posledních událostech dal soud za pravdu Applu a to se samozřejmě Epic Games vůbec nelíbilo. I proto se na scéně objevil Tim Sweeney.

Fortnite bez Apple až 5 let?

Tim Sweeney je velký hlavoun v čele celého Epic Games. Už se na internetu párkrát prezentoval svými názory na různé herní odvětví. Jeho poslední tweet ale vzbudil velký rozruch. Sweeney totiž zveřejnil zprávu, kterou Apple zaslal studiu Epic Games. V ní se píše, že Fortnite bude blokován na všech Apple zařízeních až do doby, než se uklidní a vyřeší veškeré soudní spory mezi těmito dvěma kohouty. Podle Sweeneyho toto může trvat až 5 let! Proč je to takový šok? V posledních dnech to totiž vypadalo, že se firmy mezi sebou opět dohodnou na podmínkách výhodných pro obě strany a jablíčkáři si opět budou moci zahrát nějaké to victory royale. To se ale jen tak nestane. Bohužel. Jak už jsem psal na začátku. Nejvíc je na všem bitý koncový hráč. Pomineme-li, že obě společnosti tímto krokem přichází o obrovské tržby a spíše musí platit právníky a tahat se po soudech, hráčů na Apple zařízeních fakt není málo. Proto se můžeme jen modlit, aby se obě strany na něčem dohodly a hráči na iOS si opět mohli zahrát Fortnite.

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Host
Michal
28 dní před

Já mám Apple poměrně dost rád, ale nikdy jsem to nebral jako herní zařízení. Jasně, na iPhonu jsem si občas zahrál Candy Crush, ale to je spíš taková sranda do metra. Hodně se mi líbí Apple Watch na běhání. Ostatně teď jsem si koupil i speciální sportovní řemínky Apple Watch 3 odolné proti potu. Nicméně chci tím říct to, že Apple měl s hrami vždycky problémy. Kdyby se sám považoval jako herní zařízení, tak nedělá exkluzivity a přijme většinu běžných her.

Back to top button