NovinkyPS4PS5Téma dne

PlayStation Showcase 2021

Začátek září nám odpálil PlayStation tou největší peckou, jakou vůbec mohl. Dočkali jsme se velké oficiální konference s názvem PlayStation Showcase 2021. Už před samotnou konferencí byly na internetu určité úniky toho, čeho bychom se mohli dočkat. Na Twitteru se nám objevovaly hlášky jako „mindblowing“ a další. Je fér říct, že si během PlayStation Showcase přišel každý na své. Dostali jsme některé menší hry, které si zaslouží svůj čas, a potom přišly ty největší a nejočekávanější pecky. Co jsme se dozvěděli?

Začali jsme z lehka…

Na začátek konference si vzal slovo samotný Jim Ryan. A že ten úvodní kick-off byl našlápnutý, není třeba není třeba zpochybňovat. Konferenci nám otevřel kratičký teaser na remake toho nejlepšího – Star Wars: Knights of the Old Republic!

Forspoken, Alan Wake Remastered a další novinky!

Po tomto oznámení nikdo nedoufal v nic menšího než další God of War. Sony si ale řeklo, že je potřeba zklidnit nastolený hype a vpálilo nám pár méně překvapivých titulů, o kterých se už vědělo předem. Předně se nám tedy potvrdil remaster Alana Wakea. Remaster téhle dnes už legendární hry dorazí už 5. října 2021. Pokračovali jsme v pomalém tempu a dostali jsme se k nově oznámené hře s názvem Forspoken. Tahle open world akční adventura nás zavede do příběhu mladé dívky Frey, která se snaží pochopit, jak se dostala ke své magické moci a proč ji obyvatelé města Athia vlastně obdivují. Forspoken vyjde na jaře roku 2022.

PlayStation Showcase 2021 přineslo taky dvě nové Marvelovky

Po úspěchu prvního Spider-Mana a pokračujícím trendu při vydání Milese Moralese si Sony ověřilo, že fanoušci na značku Marvel rozhodně slyší. Proto pokračují ve „vykořisťování“ komiksového univerza a přinesou nám z něj další dvě hry. První bude dobrodružství známé posádky Guardians of the Galaxy. Ta se nám na PS4 i PS5 představí už 26. října a bude to opět cesta plná zábavy a velkého dobrodružství. Druhým oznámeným hrdinou z Marvel univerza je Wolverine! Slyšíte správně, i tento hrdina s nezapomenutelnými drápy dostane svou sólo hru!

A Marvel do třetice všeho dobrého

A abychom zůstali u Marvel hrdinů, máme tady ještě jedno další, obrovské oznámení. Vrací se nám totiž Peter Parker i Miles Morales. Protože už oba hrdinové své příběhy na PlayStationu zažili, je na čase, abychom se podívali na jejich společnou hru proti jednomu, společnému záporákovi. A to nebude nikdo jiný než VENOM! Spider-Man 2 dorazí v roce 2023.

Gran Turismo 7 nás nechalo nahlédnout pod kapotu

Teď něco pro všechny petrolheady a milovníky okruhového závodění. Není totiž generace konzolí PlayStation bez nové Gran Turismo hry. Pro PlayStation 5 tady máme taky svého koně a tím je právě Gran Turismo 7. Z traileru je hned vidět, že hra si klade za cíl nabídnout rozsáhlou kariéru, dává značný důraz na tuning aut, úpravu jejich vzhledu a především grafické zpracování na nových konzolích bude zase o krok dál. Nové Gran Turismo 7 dorazí už 4. března 2022.

Remasterovaná kolekce Uncharted potvrzena pro PC

Máme tady i něco, o čem se už dlouhé týdny spekuluje a bralo se to prakticky za potvrzenou záležitost. Remasterovaná edice her Uncharted se dočká re-releasu pro PlayStation 5. Během konference PlayStation Showcase se ale objevilo i další důležité oznámení. Celá tato edice se podívá i na PC a hráči na počítači tak dostanou možnost zahrát si jednu z těch nejlepších exkluzivek pro konzole PlayStation.

Ragnarok is coming

Dámy a pánové, to nejlepší na konec. Po 3 letech čekání přichází první gameplay ukázka z pokračování God of War. Díl zvaný Ragnarök nás zavede do doby jen lehce vzdálené od předchozího dílu. Atreus (Loki, chcete-li) už je opět starší. I jako puberťák je pěkně otravný a má potřebu zjistit, o čem to proroctví vlastně mluvilo. Přestože to na konci prvního dílu vypadalo, že si otec a syn k sobě našli cestu, z gameplay záběrů se zdá, že to mezi nimi opět skřípe. Ragnarök nás oficiálně zavede do Asgardu, půjdeme navštívit Lokiho, Všeotce Odina a dokonce se podíváme i za Tyrem! JENŽE POŘÁD ŽÁDNÉ DATUM VYDÁNÍ!

To bychom tedy měli nějaký sumář toho nejlepšího z letošní konference PlayStation Showcase 2021. Pokud byste chtěli, můžete se podívat sami na celou prezentaci trošku níže. Které z titulů vás nejvíce zaujaly? Forspoken za mě vypadá určitě zajímavě a hodně mě zajímá také KOTOR. Nemusíme se bavit o Ragnaröku, ale nové Gran Turismo si rozhodně nenechám ujít. A váš výběr?

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button