KnihyNovinky

Nadějné sci-fi nastavuje zrcadlo dnešní společnosti | Preview

Milan Skála, účetní poradce v oblasti nemovitostí, bývalý vedoucí tiskového útvaru Patentového úřadu, ale hlavně autor sbírky detektivních příběhů Vymazlené Vraždy, která sklidila nejen u kritiků, ale i u čtenářů velmi pozitivní ohlasy, přichází s novým počinem. Ten si pohrává se směřováním dnešní společnosti a s tím, jak málo stačí na to, aby se lidské společenství rozvrátilo.

Myslíte si, že dokonale znáte sami sebe? Že víte, jak funguje moderní společnost? Tato kniha vás vyvede z omylu. Stačí, aby přišlo Cosi a lidstvo zpanikaří. Na Twitteru už nebudete číst kdo koho dnes „zrušil“, nýbrž to, co se to sakra venku děje a proč kvůli tomu všichni tolik šílí. Na Instagramu svých známých už nebudete pozorovat, co si dali k obědu, ale uvidíte, jak do svého záchranného úkrytu hromadí plechovky s fazolemi. Protože oni, stejně jako vy, neví, co bude zítra. A co na to politici? No přece mlčí a sedí ve svých mnohamilionových příbytcích a jenom celou situaci pozorují zpovzdálí. Pouze ti, kterým nic nehrozí a nemají o co přijít, protože už všechno mají, začnou jednat. Ne snad proto, že by jim záleželo na ostatních. Oni se bojí o sebe, o svou moc. Nechtějí ji ztratit. Protože když ztratí moc, ztratí i všechno ostatní.

Všechno má ovšem svá „ale“. I tato nezvyklá situace. Co když je Cosi něco, z čeho by mohly nejvyšší vrstvy společnosti profitovat? Co když z Čehosi může mít prospěch celé lidstvo? A hlavně, co je to záhadné Cosi?

To vše se dozvíme v sci-fi románu Milana Skály Jednou se to stane, který má nabídnout kritický pohled na lidstvo a na moderní euro-atlantskou civilizaci, které se po jednom zjištění svět otočí vzhůru nohama.

Jednou se to stane vychází 13. září 2021 a již teď si knihu můžete předobjednat na eshopu nakladatelství Golden Dog.

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button