HryNovinky

Je na cestě Harry Potter RPG?

Na Bloombergu se objevila nová zmínka ohledně dlouho omývané zvěsti o novém RPG z kouzelnického světa Harryho Pottera. Podle dvou vývojářů, kteří na hře aktuálně pracují, je tato fáma zcela pravdivá. Hru má mít na starosti studio Avalanche Software, které vlastní od roku 2017 Warner Bros. Interactive Entertainment. Předtím studio vlastnilo Disney, které se však rozhodlo z herního průmyslu vystoupit. Proto mají ve svém portfoliu hry jako jsou Toy Story 3, Cars 2 a 3, či Disney Infinity.

Podle zmíněných vývojářů zastihlo vývoj hry v poslední době mnoho nepříznivých okolností, ale i přes ně by mělo Harry Potter RPG vyjít v příštím roce. Jednou z těchto nepříjemností byl jakýsi odpor ke tvůrkyni celé série J. K. Rowling. Ta vynesla několik transfobických výroků, které management nijak neadresoval, což vyvolalo mezi zaměstnanci určité pochyby a rozpor. Nakonec se to však vyřešilo, také díky tomu, že Rowlingová nemá na samotný vývoj hry příliš velký vliv. Dalšími problémy, kterým studio čelilo byly například pandemie, anebo očekáváného prodeje Warner Bros. gaming sekce.

Warner Bros. prý původně plánovali oznámit Harry Potter RPG počas E3 konference, která však byla letos kvůli koronaviru zrušena. Aktuální plán je odhalení nové Batman hry v srpnu na online eventu DC FanDome. Harry přijde na řadu až později, ale stále by měl být představen ještě letos.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button