NovinkySeriályTéma dne

Co znamenají názvy epizod druhé série Zaklínače?

Na WitcherConu byly odhaleny epizody seriálu, tedy alespoň jejich názvy. Jediným neznámým zůstává osmý díl, nicméně i jeho název snad brzy vypluje na povrch. Co ale znamenají názvy oněch sedmi? Předem vás chci upozornit na spoilery, ale i na to, že odklon seriálu od knih je už obrovský a přestože se můžu snažit odhadovat sebevíc, některé informace jednoduše neodhalím. Nic tedy není stoprocentní, tipuji z názvu epizod, log epizod, opírám se o předložený trailer a kánon knih.

Epizoda 1. A Grain of Truth

Tady je to jasné, překlad epizody zní Zrnko pravdy. Uvidíme příběh „krásky a zvířete“, tedy povídku o Nivellenovi a bruxe jménem Vereena. Problémem této epizody ale bude, že v tomto zpracování s Geraltem na Nivellenovo panství dorazí i Ciri. Leccos se bude muset oproti knize změnit a pokud jste dávali při traileru pozor, vypadá to, že těch upírů uvidíme větší množství.

Epizoda 2. Kaer Morhen

Tak tady je název epizody také jasný. Uvidíme konečně Kaer Morhen, legendární zaklínačskou pevnost, ze které pocházejí zaklínači školy Vlka. Na tuto pevnost dorazí Geralt i s Ciri a měl by zde začít její trénink. Uvidíme Eskela, Vesemira, Coena, Lamberta a jak jsme si všimli v traileru, tak i nějaké další dva neznámé (doufejme) zaklínače. K tomu všemu už můžeme soudit dle loga, že zde přijde smrt jednoho ze zaklínačů (více se dočtete o oněch obrovských změnách zde, pozor velice spoilerová část!).

Epizoda 3. What Is Lost

Zde je název absolutně nevypovídající, nicméně dle loga epizody, kde je vyobrazena vlaštovka, můžeme soudit, že celá epizoda se bude točit kolem Ciri. V tomto případě se pravděpodobně na Kaer Morhen dostane Triss, která zaklínačům vysvětlí problémy „ženského dopsívání.“

Epizoda 4. Redanian Intelligence

Jelikož během prvních tří epizod nejspíš nevidíme nic pořádného ze světa, budeme potřeba nějaká pořádná přehledová epizodu. V ní pravděpodobně zjistíme, jak pokračuje válka Severních království proti Nilfgaardu, jak se Yennefer vypořádává s Fringillou atd. Uvidíme pravděpodobně i smrt Codringhera a Fenn (ostatně jejich obsazení můžeme vidět zde).

Epizoda 5. Turn Your Back

Zde si dovolím hodně hádat. Nicméně bychom se v epizodě mohli dočkat nějaké pořádné zrady. Třeba se konečně Triss vyspí s Geraltem, ačkoliv v dnešní době bych spíš očekával, že to bude soulož s Lambertem. Ostatně toto ožehavé téma je zde od první hry. Také by mohlo jít o sněm králů, nebo o první známky Vilgefortzovi zrady.

Epizoda 6. Dear Friend

Drahá přítelkyně. Tak začínalo vždy Geraltovo oslovení, když psal Yennefer nějaký dopis. Většinou ji tím extrémně naštval, což byl i jeho úmysl. Tato epizoda se tak bude nejspíš točit jen a pouze kolem Yennefer. Na druhou stranu v logu epizodu je spálená ruka a jak si možná pamatujete, byla to právě Triss, kdo utrpěl obrovské popáleniny. V knihách se dokonce rozebírá, jak skládali její krásu dohromady.

Epizoda 7. Voleth Meir

Vymyšlená postava Voleth Meir je stará démonka, který se zaměřuje na lidské touhy. Bude se jednat pravděpodobně o nějakou podivnou verzi sukuby. Tvář této vymyšlené postavy dá Ania Marson, legendární 72letá herečka. Absolutně si nedokážu tipnout, co se v této epizodě tak bude dít, ale zkusit to musím: octneme se někde u matky Nenneke a Ciri se potkává s Jarrem.

Epizoda 8. Neznámý název

Poslední část seriálu by mohla být podobná konci knihy Krev Elfů. Ciri se už zná s Yennefer, pomalu se sbližují, a mladá zaklínačka se učí pořádně kontrolovat své magické schopnosti. Uvidíme tak pravděpodobně pomalou a postupnou cestu směr Aretuza a tím by mohla skončit druhá série, stejně jako kniha.

Samozřejmě jedná se o moje osobní tipy, ale upřímně si nemyslím, že bych byl zase tak daleko. Ostatně známe obsazení seriálu i většinu okolností z knih a jelikož víme, že seriál se snaží aspoň trochu své předlohy držet (i když občas velice špatně), je to stále Zaklínač. Podívejte se na přiložená loga a dejte nám své vlastní teorie, co se bude v jednotlivých epizodách dít.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button