AnimeFilmyNovinkyTéma dne

I po 10 letech je Marineford stále nejlepším arcem ve One Piece

Věřili byste, že už je to neuvěřitelných 10 let od One Piece arcu jménem Válka o Marineford? Tento arc totiž kromě toho, že otevřel svět One Piecu, dokázal ještě jednu důležitou věc: že ani legendární Eiičiró Oda se nebojí zabít postavu, pokud to pomůže vyprávění jeho propracovaného světa. Pojďme se blíže podívat na událost, která změnila naprosto celý svět.

Válce o Marineford předcházel jeden velký souboj a to mezi Shichibukaiem Marshallem D. Teachem a Portgasem D. Acem, důstojníkem jednoho ze čtyř největších pirátů světa, Bělovouse. Ace bohužel souboj prohrál, byl uvězněn a odsouzen k popravě, což značilo dvě věci: Světová vláda je stále nejmocnějším orgánem světa a ani jeden ze čtyř pirátských králů se jí nedokáže postavit.

Proč se hlavní postavy o Ace zajímaly?

Ace je nevlastním bratrem Monkey D. Luffyho, chlapce, o kterém je vlastně celý příběh One Piece a který má jediný cíl: stát se pirátským králem. Luffyho posádka byla ale poražena v arcu Sabaody a on se tak objevil na ostrově plném „amazonských“ válečnic. Tam se o něj postarala sama Boa Hancock, jedna ze sedmi Shichibukai. Když se Luffy dozví o Aceově uvěznění, vydá se ho zachránit do věznice Impel Down.

Odtamtud je ale dříve Ace eskortován do Marineford, kam je pozvána i naprostá většina světových mariňáků, aby přihlížela Acově popravdě. Dlouho už totiž nebyl poražen a chycen tak známý a proslulý pirát, jako je on, navíc vyjde najevo pravda o jeho otci. Tím je samotný Gol D. Roger, největší pirát všech dob a jediný objevitel ostrova Raftel, kde je právě poklad One Piece ukryt. Roger navíc odhalil i ztracenou historii světa, takže když se měl narodit jeho syn, vláda povraždila všechny novorozence, kteří by mohli být jeho dětmi a pro jistotu i těhotné ženy. Aceova matka jej ale nosila pod srdcem přes 20 měsíců, aby světová vláda neměla podezření, že právě on by mohl být Rogerovým synem. Tato pravda ale přesto vyšla najevo a Aceova poprava tak hned získala daleko větší světovou vážnost.

Luffy ukradl loď, opustil Impel Down a vydal se do Marineford s nadějí, že svého bratra ještě zachrání.

Když začíná válka mezi vládou a tím nejmocnějším

Ne nadarmo se Bělovousovi říkalo nejsilnější pirát světa. Jeho poručíci jsou schopni se vyrovnat i těm nejsilnějším mariňákům. Když má začít Acova poprava, z ničeho nic se z moře vynoří celá Bělovousova posádka i spřátelení kapitáni a začne válka, která se zapsala do dějin jako Válka o Marineford.

Kromě toho, že tedy můžeme vidět celou Bělovousovu armádu, vidíme i strach v očích některých mariňáků. Válka skutečně ukázala, kdo je silný, kdo je slabý a jak velký vliv a sílu mají jak piráti, tak mariňáci. Konečně vidíme v akci i všechny tři admirály, včetně dosud neznámého Akainu, „lávového“ muže.  

Vidíme také posádku jednoho z největších pirátů Bělovouse: Diamantový Jozu, Fénix Marco, Květinový šermíř Vista, to je jenom zlomek celé jeho obrovské posádky a do toho se tu ještě objeví Jinbe a Luffy. Nebudu vám rozebírat celou bitvu, ostatně na obrovský sestřih se můžete podívat níž v přiloženém videu. Nicméně proč je tedy Marineford stále nepřekonaný?

https://www.youtube.com/watch?v=JaMAuYfWwkI

Proč si tedy Marineford stále drží to první místo?

Ve One piece jsme zažili vážně hodně skvělých arců, namátkou můžeme zmínit Enies Lobby, Dressrosu nebo Sabaody Archipelago, ale v žádném z nich jsme nemohli vidět to, co v Marineford. Ten totiž změnil celý One Piece takovým způsobem, jako jej momentálně mění celý Wano arc. Mohli jsme vidět nejsilnější vojáky i maríny a prakticky jsme mohli vidět i dva ze čtyř nejmocnějších pirátů celého světa.

Navíc Ace i Bělovous v Marineford padli, což je událost, se kterou se předem absolutně nepočítalo. Především smrt Ace se mnou naprosto zamávala, přeci jen Luffy ho skutečně zachránil a jeho dědeček Garp s tím vůbec nic neudělal. Marineford si prostě drží ten „wow“ efekt ve všech ohledech a můžeme jenom stěží doufat, že jej brzy nějaký jiný event překoná.

One Piece manga vyšla poprvé už v roce 1997, což je neuvěřitelných 24 let. První epizoda anime vyšla už v roce 1999 a stále vychází oboje. A přestože ani manga ani anime nedrží prvenství jako nejdéle vycházející médium, obojí toho už má za sebou dost dost. Manga se navíc už pěkně dlouho drží na vrcholu žebříčků nejprodávanějších titulů. Oda navíc prohlásil, že hodlá mangu kreslit ještě minimálně dalších pět let, takže na One Piece toho ještě hodně čeká.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button