NovinkyPC

Balíček na pomoc Palestině aneb 1000 her a hříček za 5 dolarů

Ještě čtyři dny poběží charitativní akce na podporu Palestině pořádaná serverem itch.io. Stránka chce vybrat 500 tisíc dolarů, které pak hodlá věnovat neziskové organizaci UNRWA, podporující palestinské uprchlíky. Ta z nich nakoupí zásoby jídla pro civilní oběti vzájemných útoků mezi Palestinou a Izraelem. Pokud přispějete svými pěti dolary (zhruba 105 Kč), dostanete od itch.ia balíček s obrovským množstvím obsahu.

Her je požehnaně a většina z nich splňuje definici geocachingového kinderbordelu – hromada nablýskaných věciček k ničemu, tedy hry, které pustíte jednou a pak už nikdy. Přesto se mezi nimi najde pár hříček, který za samy o sobě za těch pět dolarů stojí. Pokud se v indie hrách příliš neorientujete, dovolte mi pár doporučení. Vaší pozornosti by neměla ujít např. hra Minit, ve které máte přesně minutu na to, pohnout příběhem o kousek dál. Dále zde najdete jednoduše stylizovanou, ale kouzelnou puzzle-plošinovku Pikuniku, dystopicky znepokojivý Orwell, oddychovou zvířátkovinu Quench nebo překrásnou hledačku Luna. Balíček ale neobsahuje pouze počítačové hry, dostat se můžete i k různým doplňkům a bestiářům pro hraní stolních RPG jako je DnD, ke zcela novým „papírovým“ RPGčkům nebo k různé herní hudbě.

Pro distributora indie her se nejedná o první akci tohoto rázu. Před rokem itch.io nabízelo za stejný peníz více než 1700 položek v Balíčku za rasovou spravedlnost a rovnost. Ten obsahoval indie perly jako Celeste, Night in the Woods, A Short Hike, Overland nebo třeba Pyre. Kampani, která vznikla v reakci na smrt George Floyda, se tehdy podařilo vybrat více než 8 milionů dolarů, které byly následně rozděleny mezi organizace bojující za lidská práva.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button