NovinkyPS4

Sony oznamuje turnaj Evo Community Series

Letošní rok se turnaj bojových her bude konat v měsících červen, červenec a srpen a hlavně poprvé pod taktovkou společnosti Sony, která práva na turnaj koupila od společnosti Triple Perfect, Inc. Spousta hráčů v komunitě očekává, jak to celé dopadne – já myslím, že to dopadne výborně. Sony už vyhlásilo etapy turnaje, na které se můžeme těšit. K turnaji se navíc váže i zajímavá odměna.

Sony uspořádá tři části

Sony vysvětlilo důvod koupě práv tím, že bojové hry jsou velice populární a odehrané hodiny bojovek na konzolích PlayStation tvoří dost vysoké číslo. Mluvíme o více než miliardě hodin.

Událost EVO Community je skvělou příležitostí, jak u fanoušků probudit ještě větší zájem o bojové hry. Celkem nás čekají tři fáze turnaje. Dohromady se můžeme těšit na 120 turnajů, více než 100 hodin vysílání a celkové výhry v hodnotě 74 tisíc dolarů.

Turnaj je otevřený pro všechny hráče, stačí se jen registrovat a soutěžit. Vybrané zápasy budou vysílány na kanálech PlayStation Twitch, YouTube a Evo Twitch. Zaregistrovat se můžete tady nebo v záložce Události na konzolích PlayStation 4.

Fáze turnaje

Ale pojďmě už k turnaji. První část začíná už 10. června. PlayStation Tournaments FGC Arcade: Evo Edition. Celkem bude trvat 12 dní a hrát se bude o částku 20 tisíc dolarů. A soutěžit se bude ve hrách, kde není nouze o nakopávání zadků. Mám na mysli Granblue Fantasy: VersusGuilty Gear StriveMortal Kombat 11 Ultimate a Tekken 7.

Druhá část turnaje s názvem PlayStation Tournaments Evo 2021 Online Warm-up začne o pár dní později. Přesněji od 26. června až do 13. července. Bude se hrát o částku 19 tisíc dolarů a digitální odměny v podobě avatarů a dalších cen. Tady se do turnaje opět zapojí hry Guilty Gear StriveMortal Kombat 11 Ultimate a Tekken 7, přidá se k ním ale ještě Street Fighter 5: Champion Edition.

Třetí a poslední část začne 8. července a bude probíhat až do 3. srpna. S podtitulem PlayStation Tournaments Evo 2021 Online Side Tournaments se jedná o nejprestižnější část turnaje. Výhra dosahuje výše 35 tisic dolarů a turnaj má také největší výběr her, ve kterých bude možné soutěžit. Konkrétně to jsou BlazBlue: Cross Tag Battle, Dragon Ball FighterZ, Granblue Fantasy: Versus, Mobile Suit Gundam: Extreme Vs. Maxi Boost ON, Skullgirls 2nd Encore, Soulcalibur VI, Under Night In-Birth Exe: Late.

Náhrada za EVO 2021 ?

Zní to docela dobře, ne? Už jste zaregistrováni? Stačí splnit 3 podmínky: mít aktivované členství PS Plus, být starší 16 let a musíte být ze země, ve které je akce povolena, což Česko je, takže no stress. A poslední asi důležitá poznámka: tento turnaj není zamýšlen jako náhrada za turnaj EVO 2021, který proběhne klasicky v srpnu, jak je již zvykem. Toto je velký turnaj zaměřený na komunitu hráčů PlayStation 4, takže se nebojte.

A když už jsme u těch konzolí, tak co si o nich něco více přečíst. Náš tematický článek vám odpoví na většinu dotazů. Kdyby ne, tak se nebojte zeptat!

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button