FilmyKomiksNovinkyTéma dne

Co všechno nás čeká ve čtvrté fázi univerza Marvelu? | Novinka

Marvel se rozhodl, že v jednom traileru zveřejnění data vydání snad všech svých připravovaných filmů. Vynechal sice všechny připravované seriály jako je Loki, Hawkeye nebo What If..?, ale to vůbec nevadí, protože jsme si konečně mohli pořádně prohlédnout připravované Eternals a ti prakticky vykompenzovali vše chybějící. Podívejte se tedy na to, co nás kdy čeká.

Black Widow – 9. červenec 2021

Slavná agentka Natasha Romanoff se utká s neúprosným zabijákem Taskmasterem už toto léto. Hrdince bude ale v lovu pomáhat celá její rodina. Film Black Widow byl odložen už snad milionkrát. Naštěstí se Disney konečně umoudřil a rozhodl se jej vydat i na své online platformě Disney+. Takže země, které tuto platformu mají dostupnou (ne, my to stále nejsme), si ji budou moci zplna užít. Je v tom jenom jeden háček, příplatek 30 dolarů. Disney prostě na filmu nehodlá prodělat.

Shang-Chi a Legenda o deseti prstenech – 2. září 2021

Shang-Chi je vtažen do tajné organizace jménem Ten Rings (Deset prstenů). Kvůli tomu bude muset čelit minulosti, o které si myslel, že ji už dávno nechal za sebou. Shang-Chi je válečník, který byl v mladém věku vyškolen na vraha. Z tajného spolku Ten Rings se poté pokusil utéct do San Francisca, ale i tam ho zlá organizace zřejmě našla. Trailer vyšel poměrně nedávno a vzbudil kvanta kladných ohlasů.

Eternals – 5. listopad 2021

Ve velkém traileru se konečně dočkáváme i prvního krátkého teaseru na blížící se novinku Eternals, která je plná úžasných hereckých hvězd. Mimozemskou rasu těchto Eternals (Věčných) stvořili samotní Celestiálové (kdybych je měl jednoduše pojmenovat, tak jsou to něco jako bozi, např. otec Petera Quilla v Guardians of the Galaxy 2. Ego by měl být jedním z nich). Tato rasa Eternalů se musí spojit, aby ochránila lidstvo od jiné vesmírné rasy jménem Deviants. Uvidíme tak Thenu, Ikarise, Kinga, Makkariho a hromadu dalších. Pro mě jde o favorita leotšního roku.

https://www.youtube.com/watch?v=Zcjlkb7VsQE

Spider-Man No Way Home – 17. prosince 2021

Třetí a závěrečný díl Spider-Mana ponese název No Way Home. Pokud si pamatuje konec druhého dílu, tak víte, že tajná identita Spideyho byla prozrazena. Jak se s tím ale vypořádá a co je tedy zápletkou filmu? Na to si budeme muset ještě počkat. Nicméně hodně se hovoří o tom, že bychom mohli potkat i předchozí dva pavoučí hrdiny a procestovat tak více dimenzí, jako tomu bylo ve filmu Spider-Man Into Spiderverse.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 24. březen 2022

Pokračování Doctora Strange se ujal režisér Spidermana Sam Raimi (Spider-Man, Hra snů). Kromě samotného Doctora budeme moci vidět i Scarlet Witch neboli Wandu Maximoff. Ta se k příběhu přesune po všech událostech seriálu WandaVision, který jste samozřejmě ještě nemohli vidět. Nicméně je přislíbeno, že příběh bude daleko hororovější než jeho předchozí část.

Black Panther: Wakanda Forever – 8. červenec 2022

Pokračování Black Panthera konečně získalo svůj název a je to Wakanda Forever (Wakanda navždy). Uvidíme, jak bude pokračování vypadat, protože jak víme, herec Chadwick Boseman (Velký draft, Marshall), který ztvárnil právě afrického hrdinu, zemřel po více než čtyřletém boji s rakovinou. Hovoří se o tom, že nástupcem velkého hrdiny by měla být jeho mladší sestra Shuri. Do filmu se také vrátí Nakia, Okoye, M´Baku nebo agent Everett Ross. Na to, že film má vyjít už za rok, toho víme zatraceně málo.

Thor: Love and Thunder – 6. květen 2022

Pokračování Thorova příběhu je velice překvapivé. Už jenom proto, že se má Chris Hemsworth (Thor, Rivalové) na rozdíl od Iron Mana a Kapitána Ameriky vrátit do své role. Jasně, ti dva jsou mrtví, ale to je i Black Widow. Čtvrtý Thor by měl být ale revoluční, protože se do filmu vrátí jeho velká láska Jane Foster. Ta už nebude nevinnou chudinkou, ale vyvolenou, která bude vládnout Mjölnirem, stejně jako v komiksech. Mohli jsme ji tak například vidět ve Válce říší (naše recenzi na ní najdete zde). Všechno zatím vypadá, že je se na co se těšit.

The Marvels – 11. listopadu 2022

Marvels neboli Captain Marvel 2 ukáže, že slavná hrdinka Captain Marvel je už plnohodnotnou členkou týmu Avengers. Brie Larson (Don Jon, Room) se tak vrátí do své životní role, kde ztvární jednu z nejmocnějších bytostí ve vesmíru. Ačkoliv to tedy nešlo moc vidět. Komiksoví nadšenci ale ví, že kdyby došlo k souboji Captain Marvel a Thanose, měla by být schopná ho sama porazit, i kdyby měl nasazeny Kameny nekonečna. To, co je ale jisté, je, že ji nyní bude sekundovat i Ms. Marvel.

Ant-Man and the Wasp Quantumania – 17. února 2023

Už se dostáváme k té části, kde informací o filmech ve velikém ubývá. S jistotou ale uvidíme oba dva hrdiny Ant-Mana i Wasp, kteří budou cestovat do tajuplné kvantové říše, kde se utkají se zloduchem jménem Kang. Ten je známým dobyvatelem. Ale jinak je ohledně filmu ticho po pěšině.

Guardians of the Galaxy vol. 3 – 5. květen 2023

Tady věřím, že se bude ještě s termínem trošku hýbat. Přeci nevyjdou dvě velké marvelovky měsíc od sebe. Uvidíme opět celou skupinu oblíbených hrdinů jako je Peter Quill, Draxx Ničitel, Rocket, a Groot. Přibude k nim i Mantis a Nebula a to hlavní, po událostech z Avengers: Endgame, se do posádky vrací i Gamora. Ještě stále se živě spekuluje, jestli se ve filmu objeví i Thor, který s těmito hrdiny planetu zemi opustil.

Na konci videa je k vidění i logo, které odkazuje na Fantastickou čtyřku. Samozřejmě nás Disney může hrozně chtít naštvat a bude to nový Kapitán Amerika 4, ale věřme, že loga a znaky mají svojí váhu a bude to Fantastická čtyřka, která tak uzavře i čtvrtou fázi Marvel filmů. K povšimnutí je, že se dočkáme spoustu ženských hrdinů viz Black Widow, Jane Foster, Captain Marvel, Wasp, Black Panther – pokud tedy bude Shuri novým panterem nebo i velká role Scarlet Witch v Doctoru Strangovi. Nic proti tomu, je to hrozně dobře, nicméně je otázkou, zda samotné hrdinky dokážou oslovit takovou měrou mužské publikum, jako klasičtí slavní hrdinové.

K tomu všemu ale ještě musíme přidat spoustu plánovaných filmů jako I am Groot, Blade, Moon Knight nebo She-Hulk a máme tu pokračování „ukončeného“ příběhu. Zkoukněte přiložený trailer, nostalgicky zavzpomínejte a začněte se těšit, čekají nás zajímavé 2 roky. Pokud tedy kina budou otevřená, ale to už doufejme, že ano.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button