KomiksNovinkyRecenze

Dragon Age: Dark Fortress #1 – Qunari a červené lyrium | Recenze

Na konci března vyšlo Dragon Age: Dark Fortress #1. Jedná se o první díl z celkem tří a celá minisérie by měla završit příběhový rámec, který sledujeme již od komiksu Knight Errant. Navazuje přímo na konec událostí zobrazených v Blue Wraith. Agenti Inkvizice společně s Fenrisem putují do Neromenia, aby tam získali sošku z červeného lyria.

A jak se to tedy čte?

Příběh se odehrává 15 let po začátku Dragon Age Origins tedy v roce 9:45 Dragon. Možná se ptáte, jak si můžu být jistá, ale je to velmi prosté (drahý Watsone). Komiks začíná noční můrou sera Aarona o Ostragaru a celý segment je uveden jako před patnácti lety. Nesourodá skupinka „hrdinů“ nyní míří ke Castellum Tenebris. Agenti Inkvizice ve složení Ser Aaron, Vae, Tessa a Marius ve společnosti mabari jménem Autumn chtějí získat sošku z červeného lyria, která by se tam měla nalézat. Fenris chce zabránit užití sarkofágu, který mu kdysi vtiskl jeho pověstné lyriové značky a samozřejmě touží po tom ho zničit. Francesca chce patrně napravit zlo, které její otec napáchal, ale těžko říct. Společně dorazí do města Nermomenian, které leží poblíž jejich cílové destinace. Dostat se do pevnosti se silnou obranou bude těžké, a tak hledají způsob, jak vynechat hlavní vchod. Příležitost se jim naskytne ve formě dosud neznámého Danariusova bastarda. A tak Fenris musí spolknout svojí touhu po pomstě a zajmout ho živého. Celou situaci samozřejmě neulehčuje ani nadále probíhající invaze Qunari.

Styl kresby ani vyprávění se od Knight Errant příliš nezměnil, čemuž se ale nelze divit, když za komiksem stojí stejní lidé. Barevná škála obsahuje hlavně šedou, hnědou, tmavě zelenou a celkově jsou barvy tlumené a lehce depresivní. Výjimkou je červené barva, která se objevuje téměř všude v komiksu. A to jsme zatím nezahlédli ani píď červeného lyria. Příběh rychle odsýpá a než se nadějete, je konec. Příběh je zajímavý a zapadá skvěle do atmosféry Thedasu, nastíněné ve hrách, knihách a komiksech. Pokud jste fanoušky série a nemůžete se dočkat dalšího hry, je tenhle komiks pro vás. Příběh končí jak jinak než cliffhangerem a na další díl si budeme muset počkat do konce dubna.

Menší dávka teorií

Člověku to nedá, aby nepřemýšlel, co bude v dalších dílech, potažmo jaký dopad bude mít tento komiks na Dragon Age 4. V Castellum Tenebris se schyluje k magickému rituálu. Jestli k němu dojde v druhém, či třetím díle, je otázkou. První možností je, že k němu dojde ve druhém díle a ve třetím se hrdinové budou potýkat s následky. Druhou možností zůstává, že k němu dojde až ve třetím díle a hrdinové mu buď zabrání, nebo se s následky budou potýkat v dalším komiksu, případně my v další hře. Jelikož mají Venatori v pevnosti ve vlastnictví sošku z červeného lyria, je možné, že se dočkáme samotného Solase. I když je to spíše nepravděpodobné, protože to vypadá, že by samotnou sošku měli s sebou v Castellum Tenebris, to za prvé. A za druhé z Tevinter Nights víme, že se soška brzo dostane do Nevary, kde se Solas opravdu objevil.

Podle komiksu to vypadá, že invaze Anthaamu (což je vojenská část Qunari) stále probíhá a nevypadá, že by brzy skončila. Což mě vede k názoru, že se nakonec s tímto problémem budeme potýkat i během Dragon Age 4, tedy aspoň po nějakou dobu. Myslím ale, že lepší představu o tom, co nás čeká v Dragon Age 4, budeme mít po posledním díle této minisérie.

Dragon Age: Dark Fortress #1 je rozhodně zajímavé čtení. Pokud vás komiksy až do teď bavily, ani tento nebude výjimkou. Přečtení předchozích komiksů je však téměř povinností, protože příběh sám o sobě neobstojí. Jen se znalostí z her tady také neobstojíte, ale pokud máte zájem o Thedas, přečtení komiksů rozhodně doporučuji.

Přečtěte si zajímavý článek, o tom jak by mohl vypadat Assassin’s Creed během husitských válek, případně nový téMAG o virtuální realitě.

Verdikt

Příběh - 100%
Postavy - 95%
Styl Psaní - 95%
Ilustrace - 90%

95%

Naše Skóre

První díl Dark Fortress je přímým pokračováním Blue Wraith a přesně tak se i čte. Čeká nás další příběh plný akce, který se točí kolem magie. Pokud jste fanoušky Dragon Age, je to komiks právě pro vás.

User Rating: Be the first one !

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button