FilmyNovinky

Byla objevená ruská verze Pána prstenů | Novinka

Kdysi dávno existovala legenda, že Rusové už na začátku 90. let zadaptovali příběh Pána prstenů. Když film vyšel, potěšil fanoušky J. R. R. Tolkiena především svou nízkorozpočtovou produkcí a zvláštní vášní, kterou herci do snímku dávali, nehledě na primitivní kostýmy, scény a speciální efekty. Film je založený především na Společenstvu prstenu a nyní na Youtube sbírá statisíce zhlédnutí.

Nebudu vám ale nic nalhávat, zpracování je snad daleko horší, než si kdo kdy dokázal představit. S trilogií Petera Jacksona se to nedá absolutně srovnávat. Na druhou stranu minimálně k pobavení funguje dobře a třeba se věta „Miňá zavút Gandalf,“ stane příjemně lidovou. Ke cti tohoto zpracování ale slouží představení Toma Bombadila, kterého znají především čtenáři, protože z filmů tato postava byla vyškrtnuta. Zkoukněte starý ruský film, obrňte se pevnými nervy a trošku se pobavte.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button