MobileNovinkyPC

Discord bude možná koupen Microsoftem | Novinka

Všemi oblíbená chatovací aplikace Discord bude možná koupena Microsoftem. Podle Bloombergu se mluví o částce až 10 miliard dolarů – víc, než kolik Microsoft zaplatil za Bethesdu a Zenimax! Discord ale zvažuje i jiné možnosti. Tou druhou nejpravděpodobnější je vstup na burzu. Není se čemu divit, potenciál pro zisk je obrovský, měsíčně aplikace dosahuje přes 100 milionů aktivních uživatelů.

Podle zdrojů Bloombergu prý sám Discord hledá svého kupce. Oslovil jak Epic, tak Amazon, ale ti se veřejnosti nevyjádřili. Když se ozvali Microsoftu, rozhovory s nimi vedl Phil Spencer, šéf Xboxu. Nabízí se tady možnost integrace s Nitrem, které by se mohlo propojit s Xbox Game Passem. Loni byly výdělky Discordu vyměřeny na nějakých 100 milionů USD, celkově byla společnost zhodnocena na 7 miliard dolarů.

Důvody, proč by jej chtěl Microsoft koupit, jsou tedy jasné. A navíc můžeme v posledních letech sledovat, jak se snaží své herní portfolio exponenciálně zvětšovat. Loni se Discord prokázal i jako aplikace ne nutně pro gamery. Lidé jej začali vidět jako alternativu pro Zoom či Teams a probíhala přes něj různá setkání. Ať už výuka školních kurzů, provozování koníčků, anebo společné koukání na film. Fóra se přemístila na discordové servery, které se tak staly rušným místem pro různorodé komunity. Používáte Discord i vy?

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Back to top button