NovinkySeriály

Vyšel teaser trailer na 2. část seriálu Lupin | Novinka

Lupin je ten francouzský seriál, který si i originálním dabingem získal světové publikum. Skvělé herecké obsazení v čele s Omarem Sy (Samba, Nedotknutelní) a Vincentem Lodezem (Mise Odysseus, Nováčci). Ukazuje naprosto perfektně zpracovaný zlodějský příběh, který není jenom o náhodě, ale o skutečném talentu a plánování. Do toho rodinné problémy, francouzská policie a komediální prvky.  

O čem je Lupin?

Celý seriál je podle knihy francouzského spisovatele Maurice Leblanca. Příběh je o lupiči-gentlemanovi, který okrádá především ty bohaté (takový novější Robin Hood, jen nic nerozdává). Knih o tomto zloději vyšlo více než 20 a seriál si z nich bere pouze inspiraci.

Seriál vypráví o chlapci, který ve svém dětství přišel úplně o všechno a skončil v dětském domově. Tam si našel také svou životní lásku. Celou tu dobu u sebe nosil knihu o zloději Arsenu Lupinovi, který se tím stal i jeho vzorem. Oproti své předloze má tento zloděj také jednu velkou výhodu a to jsou moderní technologie.

Mladý Assan Diop se je naučil ovládat naprosto dokonale. Pomáhá si tak při krádežích drony, nabourává se do aukčních systémů nebo maže svoje samostatné záznamy. Prakticky smazal svou identitu ve světě, kde je všechno online, což se ukazuje jako největší zbraň.

Lupin má zatím pouhých pět epizod a musím říct, že seriál je naprosto pohlcující. Pokud máte rádi třeba Dannyho Parťáky tak to bude váš šálek kávy. Pokud máte rádi charismatické hlavní postavy tak také a pokud jenom celkově rádi koukáte, jak bohatí přicházejí o své majetky, je to seriál právě pro vás. Na pokračování se můžete těšit už v létě 2021, takže zatím načtěte knihy a těžce se na zmodernizované dobrodružství.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Back to top button