HryNovinkyPC

Sunless Sea na Epicu. Příště Wargame Red Dragon | Novinka

Další týden je za námi. Letí to fakt rychle. Ale aspoň je jasné, že nás čeká víkend. A jak jinak ho strávit, než další hrou zdarma z Epic Games Store? Slib je slib, a tak Epic pokračuje v rozdávání her. Kdo četl náš článek minulý týden, tak už ví, že nyní je k dispozici hra s názvem Sunless Sea. A příští týden si můžete zkusit, jak by vám šlo vedení války ve strategii Wargame Red Dragon.

Sunless Sea

Survival hra od společnosti Failbetter Games kombinuje prvky RPG a roguelike. Vydána byla v roce 2015. Hra získala z velké části kladné hodnocení od kritiků a proto v roce 2019 vyšlo pokračování s názven Sunless Skies.

Jako kapitán parníku Unterzee se vydáváte vstříc nebezpečnému světu. Čeká vás spousta objevování, osamělosti a také smrti. Oceán je nebezpečné místo a vy si v něm musíte najít svoji cestu k cíli. Bude to přes obchodování s jinými kapitány a vy se tak stanete nejbohatším kapitánem, který bude moci jít do důchodu? Nebo se postaráte o pár pořádných bitev proti pirátům a monstrům z hlubin, tak aby se o vás vyprávělo na míle daleko, jako o nejmocnějším námořníkovi? Hra to nechá zcela na vás. Pro zkušené hráče je možnost hrát i roguelike, což znamená např. trvalou smrt postav. Dokážete se včas a správně rozhodovat, abyste ochránili svoji posádku? Tak lehké to asi nebude.

Wargame Red Dragon

A tohle nás čeká za týden. Přesněji 4. března od 17:00 bude k dispozici real time strategie od společnosti Eugen Systems. Tato hra vyšla v roce 2014 jako pokračování titulu Wargame: AirLand Battle z roku 2013.

Budete zapojeni do bojového konfliktu, kde se utkají Západ s Východem. Kapitalismus proti komunismu. Na výběr máte až z 21 národů. Alternativní Studená válka říká, že se Sovětský svaz nezhroutil. Tak co s tím teď dělat? Nasadit pěchotu, letectvo nebo i námořnistvo? Proč ne. A co do obrany? Protiletecké kanóny, sem s nima. Miny na moři proti útoku ze zálivu. Jistě. K dispozici je až 1900 různých jednotek. Ale pozor! Vojsko má i morálku. Po nezdařeném pokusu o útok, nebo špatné defenzivě vám to může dát pěkně sežrat. Takže žádný Rambo styl, ale vymýšlet strategii se vším všudy. V průběhu hry vám budou naskakovat další body, které můžete vyměnit za další jednotky a měnit tak strategii v průběhu bitvy. Body se přičítají podle toho, jak budete úspěšní. Hru vyhrajete tak, že soupeř příjde o své jednotky, nebo na konci mise budete mít na kontě více bodů, případně zabraného území.

Jenom single ?

Hra u kritiků dopadla velice dobře. Hodnocení se průměrně pohybovalo okolo 80 %. A pokud vás nebude bavit single player, hra nabízí i starý dobrý mulťák, kde si proti sobě může tahat triko a masírovat online svaly až 20 hráčů najednou. To už vypadá na slušný maso. Takže kdo si to rozdá příští víkend?

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button