Novinky

Data CD Projekt Red jdou do aukce | Novinka

Je to teprve druhý den, kdy CD Projekt Red potvrdil, že mu byla ukradena spousta dat. Navíc hackeři oznámili, že pokud se s nimi společnost nedohodne nějakým způsobem, všechna ukradená data budou zveřejněna. Nejsou to ledajaká data. Jedná se i o vnitrofiremní informace jako je účetnictví a složky zaměstnanců. Navíc se ve složkách kromě her údajně nachází i informace o různých přestupcích společnosti.

CD Projekt Red oznámil, že neplánuje vyjednávat i přes veškeré nebezpečí, že budou zveřejněny tajné informace. No a skutečně jsme se od vyhlášení termínu dočkali „určitého“ zveřejnění. Skupina VX-Underground na svůj Twitter sdílela několik obrázků z neveřejného fóra, kde by měla začít aukce ukradených souborů. Kromě tedy interních informací i například RTX verze zaklínače. Také už zveřejnili části kódu Gwentu, aby ukázali, že soubory vážně mají.

Je zde samozřejmě možnost, že i vy se můžete do aukce zapojit. Problém je, že fórum samotné je docela problém najít. Jeden ze serverů, kde se mohla aukce konat už byl smazán. Tím se tedy dostáváme k tomu, že aukce proběhne pravděpodobně na dark webu. Zajímavá je i částka, kterou zloději požadují. Aukce bude startovat na jednom milionu dolarů. Příhozy samotné mají být minimálně po půl milionu dolarů. Je zde také možnost si data koupit předem za sedm miliónů dolarů. Což „není“ moc vzhledem k tomu, jak velkou cenu CD Projekt Red má (jedná se až o 2 miliardy dolarů).

Doufejme pro dobro společnosti CD Projekt, že se vše co nejdříve vyřeší a neohrozí to funkčnost firmy.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button