NovinkyPCPS4Xbox One

Rainbow Six: Siege slibuje zkázu cheaterům! | Novinka

Ubisoft doslova opevňuje anti-cheaterskou ochranu u Rainbow Six: Siege. Přiznal, že cheatování je ve vyšších levelech Siege velkým problémem. Počet zabanovaných účtů jen roste. Za loňský rok bylo takto zakázáno přes 91.000 účtů. A letos s automatickým systémém detekce cheatů toto číslo může jen vyrůst!

Od roku 2015 muselo studio spoléhat pouze na manuální nahlašování cheaterů od hráčů, či moderátorů, které BattleEye (anti-cheat program) nerozeznal. Vývojáři mohli občas odsoudit cheatera pomocí videa, ale častěji se rozpoznávali podle statů ve hře Rainbow Six: Siege – extrémně vysoké skóre, nadlidská přesnost apod. A právě tenhle proces chce studio automatizovat.

Začali jsme rozebírat data, zda jsou relevantní k identifikaci cheaterů. Nadále to spouštíme na pozadí a snažíme se ujistit, že výsledky jsou v pořádku. První vlna banů je dělaná ručně a umožňuje nám zkontrolovat každého ovlivněného hráče a zda je detekce cheaterů funkční a průkazná.

Což znamená ve výsledku absolutně primitivní vzorec: rychlejší banování = více banování. Tím to ale nekončí… Studio se snaží svůj systém napojit na VAC od Steamu. Ti, co budou takto označení, přijdou o spousty možností a výhod, mezi něž patří třeba refundování nebo darování her.

Ačkoliv se takový boj zdá nekonečný, studio se snaží vidět světlo na konci tunelu. Boj mezi vývojáři a cheatery nebude snad nikdy ukončen. Když studio udělá novou aktualizaci, cheateři si najdou další skulinku a budou pokračovat dál. Studia vždycky chtějí zachovat hru pro široké spektrum hráčů, zároveň chtějí vybudovat pevné zdi proti přizpůsobivím cheaterům. Nelze ale mít obojí… I přestože jim omezí přístup třeba do hodnocených her, vždy si najdou jinou cestu. Ubisoft se je touto cestou snaží stále držet zaměstnané a v útlumu.

Cheatujete?

MikeGuitarize

MikeGuitarze je hlavně špatný muzikant, beznadějný producent, netalentovaný skladatel, zlá osoba a ještě mnohem horší hráč. Avšak za nic se bohužel nestydí... Jeho plky a snahu o umění můžete sledovat na Twitchi, FB, nebo Instagramu. Taky somruje o kačky na nové CD na Patreonu. Toss a coin to you Mike! Jediný co má k plusu je jeho andělská krása ;-)

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button