NovinkyPC

Návrat “ztracené” Tomb Raider!

Drby, ty já ráda. A ještě raději mám drby, které jsou pravdivé. Internetem se prohnala zpráva, že výroční speciální edice hry Tomb Raider: 10th Anniversary se znovu objevila jako hratelná alfa verze. Hra, která byla v roce 2006 zrušena je remakem původní Tomb Raider pro PSP od SONY.

Hra byla původně vyvinuta společností Core Design, kterou později odkoupila společnost Eidos Interactive. Ta poté předala vývoj dalších pokračování Tomb Raider: Anniversary a Tomb Raider: Legend vývojářům od Crystal Dynamics. Aktuálně patří série Tomb Raider do stáje mého oblíbeného Square Enixu.

Alfa verze obsahuje možnosti lezení, plavání a další klasické pohyby původní hry bez dialogů a dalších nepřátel. Projdete si jednotlivé levely v Řecku, Peru nebo Croft Manor. Je to nostalgický návrat ke kořenům staré dobré kozaté hledačky pokladů Lary Croft.

Cesta, kterou se sem alfa verze hry dostala, nebyla úplně jednoduchá. Po prodání Core Design a přesunutí vývoje hry jinam byla nedokončená hra znovu vytvořena (spíše přetvořena) jako ukázka hry s názvem Indiana Jones pro LucasArts. Nakonec se však hra na PSP nedostala vůbec a postupně se z ní stala jen smutná nedokončená vzpomínka. Až doposud.

A fanoušci jásají!

Pokud si chcete hru stáhnout a zahrát, doporučuju postupovat podle návodu na největší fanouškovské stránce o Tomb Raider vůbec. Tomb of Ash.

Gabriela “Inie“ Hudec

Znáte to. Alter ego žijící vlastním životem ve virtuálním světě. A je mu tam moc dobře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button