NovinkyPCXbox Series X

The Medium od tvůrců Layers of Fear vyjde už brzy

Během loňské prezentace Inside Xbox mnoho hráčů zaujala nová hra vývojářů ze studia Bloober Team, hororovka The Medium. Teď jsme se dočkali první ukázky z gameplaye, která ze všeho nejvíce připomíná mix hry Alan Wake s prvky Silent Hillu. Fanoušci hororu, udělejte si poznámku v kalendáři, hra vychází už 28.ledna 2021.

Studio Bloober Team, které stojí za hrami jako Layers of Fear, Observer a Blair Witch z roku 2019, brzy do světa vypustí svoji exkluzivitu pro Xbox Series X/S (ano, hráči na staré generaci se nedočkají). Díky rozhodnutí Microsoftu, který zpřístupní hru v den vydání i pro PC, si můžou předobjednat The Medium na Steamu i fandové “myši a klávesnice” (nyní se slevou 10% za necelých 45€). A tady je ten slíbený gameplay trailer.

The Medium – Official 14-Minute Gameplay

O čem teda The Medium bude?

The Medium je psychologická hororová hra hraná v pohledu třetí osoby. Hlavní roli tady hraje dívka Marianne, která je médium. Pohybuje se mezi dvěma světy, ve skutečné realitě a v temném, spirituálním světě mrtvých (proto ta podobnost se Silent Hillem). Tato schopnost je nezbytná pro řešení hádanek a Marianne je tak jediná osoba, která může odhalit hluboce znepokojující tajemství a přežít setkání s The Maw (kterému propůjčil hlas Troy Baker) – netvorem, zrozeným z nevýslovné tragédie. Tak jako Marianne může i on cestovat mezi světy, v tom reálném se stává neviditelným, ale musí se orientovat podle sluchu.

Marianne bude umět využít své schopnosti (v podobě jakéhosi astrálního cestování) k prozkoumání míst, kam její skutečné já jít nemůže. Také bude schopna vytvořit energetické štíty a vyvolat silné astrální výbuchy, aby přežila duchovní svět a jeho nadpozemská nebezpečí.

The Medium – Dual-Reality Trailer

Dalibor Zvoník

Hraní her není jenom můj koníček, je to můj životní styl a to už od doby kdy jsem dokázal udržet ovladač v ruce. Rád sleduji novinky a zajímavosti z herního světa. Další moje vášeň je sledování seriálů a filmů, taky jsem velkým milovníkem světa Zaklínače, koček a všech zvířat. Můj život se řídí heslem "Meč osudu má dvě ostří, jedním jsi ty"

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button