NovinkyPCPS4PS5SeriályXbox OneXbox Series X

Netflix přivede Elder Scrolls na stříbrné plátno. Asi.

Přestože se ve skutečnosti o stříbrné plátno řadu let nejedná, jistě každý chápe, o čem je řeč. Populární herní série The Elder Scrolls se nejspíše dočká seriálové adaptace. Zaklínač, Castlevania a připravované Assassin’s Creed nebo Resident Evil. Zdá se, že Netflix si zamiloval produkci seriálů, založených na populárních videohrách. A tento pocit nově umocňuje i všudypřítomná šuškanda o seriálovém provedení další herní fantasy legendy.

V kuloárech lze zaslechnout diskuse o připravované spolupráci filmové platformy Netflix a videoherního studia Bethesda. Scénáristé tak pomalu mohou začít instalovat Morrowind, aby řádně nasáli atmosféru série The Elder Scrolls. Ta spatřila světlo světa v březnu roku 1994, tenkrát s názvem The Elder Scrolls: Arena. I přes její nezpochybnitelné kvality byste si hru dnes již jen těžko užívali. Série TES přežívá dodnes a jistě může být pyšná na novodobější tituly jako Oblivion nebo Skyrim, kterým předcházel neméně úspěšný Morrowind.

Jelikož základ pro tvorbu je díky uvedeným videohrám více než bohatý, Netflix slibuje dílo minimálně stejně pompézní, jako byl (a bude) Zaklínač. Přestože téměř vše, co jste si dosud přečetli, je nutno brát s vážností drbu, taktéž je třeba podotknout, že informaci do světa vypustil Daniel Ritchtman, který se v minulosti osvědčil, co se filmových predikcí týče.

A co Bethesda? Dá se očekávat, že se do hry s Netflixem bez okolků vloží. Vždyť to není tak dávno, co toto herní studio oznámilo spolupráci s Amazonem, který chystá seriál založený na jejich Falloutu.

Na potvrzení těchto spekulací teď nezbývá než čekat. Připomeňme si zatím, z čeho by měli scénáristé čerpat především.

TES: Arena
TES: Daggerfall
TES: Morrowind
TES: Oblivion
TES: Skyrim

Jarda "prank" Strejc

IT Worker • Gamer • Writer • Father

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button