KnihyNovinkyRecenze

Strážce duší – Deborah Hewitt umí překvapit | Recenze

Strážce duší je debut od nadějné autorky Deborah Hewitt. Na webu se o ní dočtete, že má dvě děti a psa. Že občas vaří, ale že ostatní si přejí aby to raději nedělala. Její první kniha vás zavede do uspěchaného Londýna, kde se skrývá i jiný svět. Svět aviaristů a aviaristek. Jednou z nich je i hrdinka Alice Wyndhamová. Vidí totiž lelky – magické strážce duší jiných lidí.

Alice a strážci duší

Alice je úplně obyčejná holka, která má adoptivní rodiče a nejlepší kamarádku Jenny. A když Alici umře v náručí paní, která “ví” o těch ptácích všechno nabere obrátky. Svět aviarisů není tak jednoduchý jak se zdá. Jenny, nejlepší kamarádku Alice, srazilo auto. Jenže na její záchranu bude potřeba se rozhodnout…

Příběh plný zvratů!

Možná to zní moc nadneseně, ale Strážce Duší je protkaný zvraty a krásným příběhem, který vás nutí číst dál a dál. Znáte ten pocit, kdy se nemůžete od knihy odtrhnout? Tak Deborah Hewitt ho vytvoří jako by nic. Od začátku vás provází Londýnem, tak jako byste tam nikdy nebyli. A to mi vyhovuje, tak to má být. Nechává mi dostatek prostoru pro představivost, ale zároveň popisuje jak to vypadá na “druhé straně”. Tam totiž není nouze o kouzla a jné schopnosti. Nechci prozrazovat příliš mnoho, ale Harryho s hůlkou tu nečekejte.

Osobně se mi moc líbí koncept lelka jako Strážce duší. Není to sice nijak převratný nápad, ale přišlo mi to neotřelé a osvěžující. Celá kniha si totiž drží jednotný styl psaní a moc pěkně vypráví i pocity postav. Těch tu není nijak mnoho, ale zato jsou dost prokreslené a komplikované. Konkrétně postava Crowleyho, což je ze začátku průvodce Alice, je podle mě velmi krásným příkladem toho, že ne každý dělá to, co dělá ze zištných důvodů.

Strážce duší je pro mě překvapením měsíce, možná i roku. Je to knížka od které jsem nic nečekal a hodně mě překvapila, jak dobře je napsaná a i přesto, že je poměrně dlouhá, není nudná. To v žádném případě. Jestli ještě sháníte dárky na vánoce, tak se rozhodně mrkněte i na tuhle městskou fantasy od Deborah Hewitt.

Děkujeme vydavatelství Argo za recenzní výtisk.

Verdikt

Příběh - 100%
Postavy - 90%
Styl psaní - 90%
Obálka - 80%

90%

Naše Skóre

Strážce Duší vás provede odvrácenou stranou Londýna, kterou jste ještě neviděli. Nesměřuje totiž do Příčné ulice, ale do zěmě aviaristů, kde o kouzla také není nouze. Neváhejte vyzkoušet tuhle prvotinu.

User Rating: Be the first one !

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button