MobileNovinky

Pro Pokémon GO je rok 2020 velký úspěch!

Podle odhadů společnosti Sensor Tower se Pokémon GO letos nadmíru daří! Hráči v něm totiž utratili už přes 1 miliardu dolarů, je to tímpádem aktuálně třetí globálně nejúspěšnější mobilní hra. Výdělky jsou za prvních 10 měsíců o 30 % větší, než loni ve stejnou dobu, a o 11 % větší, než za celý rok 2019. Za čtyři roky od vydání získala hra něco přes 4,2 miliardy dolarů, nejvíce peněz přichází z USA (36,3 % celkových útrat), dále pak z Japonska (31,3 %), třetí místo si drží Německo (5,7 %). Většina peněz plyne z Google Play, které vygenerovalo přes 2,2 miliard dolarů, zatímco App Store přispěl 1,9 miliardami dolarů.

Co se počtu stáhnutí týče, tak od roku 2016 bylo Pokémon GO celosvětově staženo na 600 milionů unikátních zařízení. V tomto žebříčku pak vede znovu USA (18,2 % celkových stažení), druhé místo překvapivě obsazuje Brazílie (11 %), dalším v pořadí je Mexiko (6,2 %). Google Play vítězí i v této kategorii, ale tentokrát několikanásobně. Na Androidy byla hra stažena 466 milionkrát, na Apple “pouze” 132 milionkrát.

Jak se to stalo?

Je to paradoxní, že se hra, která si zakládá na pohybu, může slavit takovým úspěchem zrovna v roce 2020. Je tak vidět, že když se vývojář umí přizpůsobit aktuální situaci a trendům, tak to jde. Niantic už v březnu udělal několik změn, které napomohly hratelnosti i z domova. Jmenovitě zkrátil vzdálenosti, které je nutné ujít, aby se vylíhli Pokémoni z vajíček, z PokéStopů se začalo dostávat více odměn, nebo se zvýšil spawnrate samotných Pokémonů. To vše mělo napomoct hráčům k omezení pohybu a vyvarování se zalidněnějším oblastem. V herním storu se navíc objevila možnost jednorázového nákupu 30 Incense za 1 PokéCoin. Incense je item, který umožní spawnování Pokémonů v hráčově okolí, i když se nehýbe. A PokéCoin se dá získat zdarma zanecháním Pokémona v Gymu.

Už v onom březnovém týdnu, kdy byly učiněny tyto proaktivní změny, se zvýšil týdenní zisk o 67 %. Některé z pandemických novinek byly v říjnu zvráceny, některé se však rozhodl Niantic ponechat i nadále (potažmo nastálo). Mezi ně patří možnost účastnit se raidů na dálku, nová pravidla pro Go Battle League, a možnost protáčet PokéStopy a Gymy z větší dálky. Nakonec mám tweet Nianticu z března, ve kterém píší, že “bezpečnost hráčů je naší největší prioritou.” V příštích letech tedy uvidíme, jestli vidina zisku z letošního roku těmito prioritami nezamíchá.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button