KnihyNovinkyRecenze

Berserk I – studnice pokladů pro Dark Souls | Recenze

Berserk slaví třicet let od prvního vydání. Poprvé totiž vyšel v roce 1990 u HAKUSENSHA Inc. v Tokiu. Kentaró Miura ho začal psát v roce 1989 a pokračuje až dodnes. Berserk je ale známý svými dlouhými přestávkami, někdy i víc než osm měsíců. Nejnovější kapitola vyšla v červenci roku 2020. My se ale teď podíváme na první knihu která vyšla, počkejte si, v červenci 2020 u Crew. Sice už je venku druhý díl, ale pěkně popořadě.

Jestli jste se někdy zajímali o mangu nebo anime, tak jste asi slyšeli o Berserkovi. Černém šermíři, který kosí na co přijde a za ním zůstává jenom hromada mrtvol, střev a rozdrcených hlav. Je to drsný svět, který připomíná evropský středověk. Guts, jak se hlavní hrdina jmenuje, je totiž drsňák největší. A ne jen tak ledajaký, je skoro nemožné ho zabít. A i když si nepřátelé myslí, že vyhrávají, tak Guts je překvapí něčím jiným.

V prvním díle se teda seznámíme s hlavním hrdinou, s tím proč vlastně cestuje sám a proč je tak kurevsky hustej. Geralt by mohl závidět. To čemu Guts říká meč, je totiž něco mezi hrubě opracovanou traverzou a pánvicí na pečení obřích omelet.

Je tak velký, tlustý a těžký… A příliš hrubě opracovaný. Docela jako kus surového železa.

Druhou postavičkou, která se objevuje v prvním díle je Puk. A toho budete milovat i nenávidět. Je to totiž elf se značně androgynními rysy. Berserk ho zachrání hned v úvodu a on se pořád zjevuje a obtěžuje Gutse svými připomínkami.

Musím se zmínit i o vztahu Dark Souls a Berserka. Totiž tvůrce Dark Souls Hidetaka Miyazaki se nechal hodně inspirovat ve svých hrách právě Berserkem. Určitě poznáváte hadího může na obrázku výše. Stejně tak Ornstein a Smaug nebo právě Artorias mají vzor v Berserkovi nebo Gutsovi. A list tu nekončí, pokud si vzpomenete na Hunter’s Mark v Bloodborne určitě poznáte Cejch Obětiny, který má Guts na krku. Už kvůli tomuhle je super si Berserka přečíst. Světy mangy, fantasy a videoher jsou totiž tak provázané, že si to v začátcích jen málokdo mohl představit.

Tihle démoni se rodí ze směsi krve a pohlavních tekutin vytékajících z mrtvol lidí, kteří zemřeli s nenávistí v srdci.

Až tak temný Berserk je. Takže buďte připravení na hodně málo písmenek a hooodně obrázků. Vrrrraaaau nebo SEK můžou být jediná slova, která na stránkách uvidíte. A ilustrace jsou naprosto úžasné. I to, že jsou třicet let staré jim neubralo na kráse nic. Stříkající krev, odseknuté hlavy, či rozpůlení koně, tím vším se můžete dosyta kochat na stránkách téhle peckovní mangy, která vychází třikrát do roka u Crew.

Tímto bych chtěl poděkovat našim partnerům z Crew za recenzní výtisk. Jste boží.

Verdikt

Příběh - 100%
Postavy - 100%
Styl psaní - 100%
Ilustrace - 100%

100%

Naše Skóre

Je to super, tak super, že to musíte mít. Vidět, cítit a nechat si o tom zdát. Asi jsem zaujatý, ale Gutse miluju.

User Rating: Be the first one !

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button