NovinkySeriály

Raised by Wolves | Ridley Scott mezi androidy

Nový seriál z produkce HBO MAX se dostal i k předplatitelům HBO GO u nás. Je v původním znění s titulky a já byl zvědavý, jak to dopadlo. Celý seriál má zatím jednu řadu s deseti díly po cca 50 minutách. O seriálu jsem předtím nic nevěděl, jen jsem slyšel, že je to slušná kravina. Tak to musím vidět, říkám si. A pustil jsem se do toho.

Na začátku se seznámíme s Matkou a Otcem, androidy, kteří se starají o vypiplané děti ze zmražených embryí. Vzápětí zjistíme, že Země je v hajzlu a že je potřeba hledat jiný domov. Trochu klišé, ale přežiju to. Nejsem nijak citlivý na sci-fi klišé , které se objevují pořád dokola nejen v seriálech a filmech.

Matka se snaží děti vychovávat v ateismu, protože na zemi vládnou mithraisté, Sola uctívající sekta, která má nadvládu nad světem a zabíjí všechny rebely. Postava matky je asi to nejlepší co vám seriál nabídne. Když už vás nechytí příběh ani to teologicky sociální stigma, které se snaží seriál řešit, tak matka by vás chytit mohla.

Mísí se v ní všechno co matka obvykle zažívá s tím rozdílem, že tahle matka jakožto android ventiluje svoje pocity a snaží se je pojmenovávat a řešit tak nastalou situaci. Ať už je to hádka s otcem nebo výchova dětí, kteří nedělají to co ona přikázala. Její vývoj totiž pokračuje až do samého konce seriálu a může být dost překvapující.

Seiálu taky dominuje Travis Fimmel, který ačkoliv zase hraje poblázněného mithraistu, tak svoje scény krade jen sám pro sebe. Ostatní spíš přizvukují. Kdo viděl vikingy, tam jistě uvidí Ragnarovy grimasy a vtípky.

Seriál je ukočený volně a budete asi chtít vědět víc. Spousta kritiky se svezla na to, že to vlastně není nic nového a na některé chyby v souvislostech, ale otázkou je jestli to není záměrně, když nevíme co bude dál. Já seriál doporučuju, jako odpočinkové sledování. Možná v tom uvidíte situace ze svého okolí a ze světa v jakém žijeme. Možná si některé věci uvědomíte a možná vám dojde, že některé věci jsou neměnné přes veškerou vnější snahu.

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button