EsportNovinky

CS:GO týmy ze zámoří se přesouvají do Evropy

Kompetitivní Counter-strike je sice esport, i ten však letos kvůli pandemii utržil těžké rány. Kromě zrušení LAN turnajů se scéna rozdělila na Evropskou, Americkou, asijskou a oceánskou. V online prostředí totiž kvůli latenci nemohou soupeřit týmy přes půl světa. V posledních dvou jmenovaných regionech jsou mnohem slabší celky a dominoval v nich vždy jen jeden. Za sledování tedy stála Americká divize s několika opravdu výtečnými týmy a Evropská divize, s řadou legendárních jmen.

Všechny týmy doufali v rychlý návrat do normálu, protože je ale konec pandemie v nedohlednu a poslední LAN turnaj se odehrál před půl rokem v Katowicích, rozhodli se zámořské týmy pro přesun do Evropy. Na vině je taky problém s hledáním nových talentů v USA a také uvedení nové hry Valorant od Riot, který na novém kontinentu zažívá velký boom. Kromě několika veteránů tato hříčka bere ze serverů CSka také mlaďochy. Mnoho hráčů, kteří se původně snažili dostat na vrchol CS:GO radši přešli na tuto mladou FPS s příslibem velice solidního platu.

Již na začátku pandemie byly dva zámořské týmy v Evropě. Complexity i MIBR tu měli boot camp. Ani jeden z těchto celků neodjel zpátky domů. Complexity se dařilo MIBR se však nedařilo natolik, že jim zbyli jen dva hráči. V Americe tak zůstalo asi 6 kvalitních týmů. Cloud9 však rozpustil svůj celek a nahradil ho novým evropským celkem. 100 Thieves nedávno opustili CS:GO.

První turnaj, ve kterém poměří hráči z obou scén síly bude BLAST. Tam přijedou EG, Furia, momentálně asi dva nejlepší celky ze zámoří. Další týmy přijedou na FLASHPOINT ligu, mezi ně patří Liquid, Gen.G a ukáže se taky nově sestavený Cloud9.

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button