NovinkyPCRecenze

WWE 2K Battlegrounds – figurková show

Wrestling je zápasnická show pro našince dobře známá, ale oblíbená? Těžko říct. když jsem byl malej tak mě to uchvacovalo a sledoval jsem snad celou kariéru Dwayne “The Rock” Johnsona. Undertaker byl můj druhej táta a dychtil jsem po jakémkoli merchi z wrestlingu. Jenže tenkrát tu nebylo nic. Tak jsem si na tričko kreslil znak WWF a WWE RAW. Jenže dneska už je to tak trochu celý cringe. A nezmění na tom nic, ani dobře zpracovaná hra.

Čus týpku, chceš nakládačku?

Začal jsem po spuštění přirozeně kampaní, která mě překvapila délkou. Pokud vám nevadí házet panáčky sem a tam do nekonečna, tak si to užijete. Jak se dá čekat příběh je takovej… no… hodně wrestlingovej. Ale zas je to vtipný a tím, že je to formou komiksu je to i pěkně zpracovaný a asi by mi ten komiks jako kniha nevadil. Začínáte s poměrně vyváženým bojovníkem jménem Bolo. Je drsnej až za roh a neváhá použít ani nevymáchanou hubu. Příběh je vlastně napsaný dobře, ale asi je to tím tématem které v dnešní době zrovna nějak ultimátně nefrčí a já z toho mám smíšený pocity.

Jestli se vám zdá, že jsou ty postavičky takový trochu jako figurky. Tak to se vám nezdá, je to tak. Jsou to figurky se vším všudy, ale působí jako karikovaní lidé. Což je ve finále dobře a je to fakt větší pecka než když se za starých dob snažili udělat pořádný těla aby se s nima dalo házet. Totiž taková hra kdysi byla poměrně náročná na výrobu a i tahle simplifikace tomu dost pomohla. Figurky se dají sbírat a každá je plně licencovaná včetně intro hudby. Což je rozhodně příznivý nejen pro fanoušky.

Dobrý den můžu o vás zlomit židli?

Gameplay má jasný průběh a tutoriál je součást hry. Půjde vám to jako po másle. Pěst, pěst, čelíčko, koleno a zahodit. Kdyby náhodou někdo nevěděl jestli má wrestling pravidla tak má. Souboje se trénujou, aby se u toho týpci a typky nezabili. A úkolem je přidržení tzv. PIN protivníka na zemi na počítání rozhodčího do tří. Nečekejte tu žádné složité tlačítkové kombinace. Spíš si užívejte live commentary, který vás nabudí, jak kdyby šlo o dvojnásobný titul mistra. Každý geroj má tři skilly které se postupně odemykají a dají se libovolně vyměňovat. Některé vrací život, jiné zamezují aktivaci speciálních skillů u ostatních a tak podobně.

Ostatní módy jsou celkem klasika, jak byste čekali. Single, multi, společně i samotně. Prostě není co řešit. Příjemně mě překvapily arény. Jednak odpovídají městu nebo státu ve kterém se nacházíte a jednak jsou tam specialitky jako aligátoři na floridě, kteří útočí na kolemjdoucí v aréně pokud se příblíží nebo jim do tlamy můžete hodit soupeře.

Tohle celé funguje dobře. Jen je otázka jestli to fakt není už tak trochu mimo. Svoje fanoušky si to jistě najde, ale musím uznat, že taková ta přehnaná drsnost a tvrďáctví mi prostě nesedí. Zvlášť když máme UFC. Názor si udělejte sami. Pro mě je to cringe.

Děkujeme partnerům ze Cenega za poskytnutí hry k recenzi.

Verdikt

Grafika - 80%
Hratelnost - 80%
Příběh/Design - 60%
Zvuk - 80%

75%

Skóre

Dobře zpracovaná hra o wrestlingu se vším všudy. Zábavná, může se hodit i na party play. Fanoušci budou jistě nadšení.

User Rating: Be the first one !

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button