NovinkyPCRecenze

Recenze halloweenské rogue-lite hry Don’t Die Minerva!

Don’t Die Minerva je strašidelně roztomilá, nebo chcete-li roztomile strašidelná rogue-lite záležitost, ve které vybavení svou baterkou kosíte duchy v panském sídle. Jedenáctiletá Minerva se ocitla kdesi v lesích pouze se svým batohem a baterkou. Záhy potkává finální verzi Skorobezhlavého Nicka, a to celobezhlavého Mr. Butterwortha. Ten má svou hlavu stylově na podnose. Minervě vysvětluje, že zkrátka musí vyčistit sídlo od všeho zlého. Zbytek je na ní. A vše zakončuje slovy: Neumírej, Minervo!

Dnes neumírej

A tak se mladá dívka plna kuráže vydává do boje se strašidýlky, duchy, podivnými monstry, pastmi a nástrahami v tomto strašidelném domě. Jak se zdá, veškeré halloweenské havěti nesvědčí světlo, proto si dívenka vystačí se svou baterkou. Aby na všechny padouchy ale nebyla přece jenom sama, dostala darem na pomoc opičáka, kterého může téměř kdykoliv vyvolat a ten jí pomůže v boji tak, že po nepřátelích hází banány.

Don't Die Minerva!

Po chvíli roztomilého svícení a ničení nepřátel Minerva umírá. Ale co to? Znovu se objevila na dvorku temného sídla. Znovu Mr. Butterworth. Znovu Neumírej, Minervo! Jen ty místnosti jsou trochu jiné. A monstra také. A tak je Minerva obezřetnější. Navíc se jí podařilo získat reflektor. Ten svítí dál a monstra ničí rychleji. A dokonce narazila na medvěda. Ten zabíjí nepřátele mnohem rychleji, než opičák. A pak Minerva umírá.

Dvorek. Mr. Butterworth. Strašidla. Dráčci. Podivné točící se ženy vydávájící ještě podivnější zvuky. Minerva objevila kočku! Kočka za nepřáteli dokonce běhá. Ale co to? Dívka našla zářivý kus jakéhosi drahokamu. Co s ním? Po chvíli objevuje zvláštní místnost. Uprostřed je fontána s krví. Minerva dovnitř hodí minci pro štěstí. A náhle se objevuje opět na nádvoří. Mr. Butterworth ale není v sídle, nýbrž venku. Nabízí Minervě výměnu za drahokam různé bonusy. Minerva nepřistupuje na obchod. Potřebuje víc drahokamů. A tak se fontánou vrací zpět do sídla. A po chvíli umírá.

Don't Die Minerva!

Krotitelka duchů

Ač se to zpočátku příliš nezdá, Don’t Die Minerva je poměrně těžká záležitost. Tak často, jak popisuji výše, asi umírat nebudete, ale vězte, že se občas slušně zapotíte. Obzvlášť v souboji s bossy, které na vás čekají na konci každé úrovně. Já jsem byl dokonce nucen snížit si obtížnost, abych byl schopen se dostat ve hře dál. Problém ovšem je, že nízká obtížnost je opravdu nízká. Není to tedy taková výzva. Chcete-li opravdu otestovat své hardcore hráčské schopnosti, volte spíše normální nebo nejtěžší obtížnost.

Jak je výše uvedeno, Don’t Die Minerva! je rogue-lite hra. Po smrti tak přijdete o svůj veškerý postup, ale průchod a nepřátelé se lehce obmění. Nemusíte se tak bát dvou stejných průchodů úrovní. Jste opravu vyzbrojeni pouze baterkou s tím, že ve hře funguje lootovací systém. Sbírat můžete různé další formy baterek a reflektorů, které dávají různé druhy poškození s různou kadencí. Na pomoc máte také parťáky v podobě různorodých zvířátek od opice, přes medvěda, kočku až po dráčka.

Don't Die Minerva!

Posviťme si na to

Mimo drahokamů, za které můžete otevírat různé vylepšení pro svou postavu, sbíráte také peníze, které můžete v pozdějších fázích hry investovat do vybavení. Nacházíte také různé předměty, které vylepšují statistiky vašich baterek, vašich zvířátek nebo vás samotné. Můžete získat rychlejší boty, světlo může nepřátele přimražovat nebo naopak zapalovat, samozřejmě si můžete zvyšovat životy a poškození. Ve hře funguje i jakási mana, která je zároveň vitalitou. Snižuje se vám jak vyvoláváním petů, tak pohybem a “střílením”. Stačí ale na chvíli zastavit a vitalita je opět plná. 

Druhů nepřátel není příliš. Nějací noví vždy příbydou, ale spousta se jich také opakuje. Někteří s lehce změněnými útoky, jiní jsou jen silnější. Průchody jednotlivými misemi jsou sice pokaždé jiné, ale hra je i tak po poměrně krátkém čase poměrně dost stejnorodá. Houfy nepřátel ničíte poměrně snadno, kdežto souboje s bossy jsou pořádným oříškem. Hra tak působí docela nevyváženě.

Don't Die Minerva!

Celkově je ale Don’t Die Minerva! takovou příjemnou halloweenskou jednohubkou, kterou si občas večer rádi zahrajete. Nemusíte u ní dlouze přemýšlet a vymýšlet složité postupy. Prostě chytnete do ruky baterku a vyrazíte vstříc dušičkovému průvodu. Na odreagování vynikající společník. Do komplexní hry má ale spoustu much a nedokonalostí.

Verdikt

Grafika - 70%
Zvuk - 68%
Příběh - 53%
Hratelnost - 65%

64%

Naše skóre

Don’t Die Minerva! takovou příjemnou halloweenskou jednohubkou, kterou si občas večer rádi zahrajete. Nemusíte u ní dlouze přemýšlet a vymýšlet složité postupy. Prostě chytnete do ruky baterku a vyrazíte vstříc dušičkovému průvodu. Na odreagování vynikající společník. Do komplexní hry má ale spoustu much a nedokonalostí.

User Rating: Be the first one !

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button