EsportNovinky

V ESL pro League vítězí Astralis CS:GO

Jeden z nejlepších zápasů v CS:GO online éře včera sledovalo kolem půl milionu diváků. Probíhalo totiž finále ESL pro Leauge, ve kterém změřili síly legendární týmy Astralis a Navi. Odehrány byly všechny čtyři mapy, a každá z nich byla napínavá do posledního kola.

Ani jednomu z finalistů se tento rok v online zápasech moc nedařilo. Navi je totiž tým, který online eventy vynechával a soustředil se především na LAN turnaje. Trvalo jim několik měsíců, než se dostali zpět do formy, dnes už ale zase předvádějí prvotřídní Counter-Strike.

Astralis přechod z LAN prostředí na online snášeli sice lépe. Dva z jejich hráčů si však udělali dlouhodobou pauzu od hry. Dánský tým byl tak nucen hrát s narychlo sehnanými náhradníky. Před ESL One Cologne však zakoupili dva nové hráče: Es3tag a Bupskji. Před ESL pro League se z pauzy vrátil kapitán Gla1ve. Astralis tak odehrály většinu turnaje ve složení Gla1ve, Es3tag, Magisk, Device a Dupreeh.

Ve skupinové fázi postupovali oba dva týmy, z prvního místa jejich skupiny. V Playoff se Navi dostali do finále bez jediné prohry. Astralis naopak prohráli hned první zápas a do finále se prokousávali skrze tzv. lower bracket.

Finále se hrálo na tři vítězné mapy, Navi šlo do zápasu s výhodou jedné mapy, protože v průběhu Playoff neprohráli ani jeden zápas. Vedli tak už od začátku 1:0. Na Dust 2 to se skórem 16:12 zvýšli na 2:0. Astralis tak byli nuceni vyhrát všechny tři zbylé mapy, což se jim nakonec povedlo. Na nuke vyhráli 16:14. Na trainu zvítězili ve dvojtém prodloužení a nakonec to vše zakončili na overpassu 16:11.

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button