HardwareRecenze HW

Genesis Seaborg 350 – zábava pro celou rodinu. │Recenze

Škála výrobku od Genesis je opravdu bohatá. Mě ale zajímalo, jak obstojí volant, který se pyšní tím, že funguje v podstatě na každé platformě. Tohle tvrzení je pravda. Sám jsem tomu nechtěl věřit, ale funguje to. Jen mi hned nedošlo jak toho docílili.

Je to v podstatě velmi prosté, k volantu se připojí ovladač, například od PS4 a volant tím pádem má převodník. Podobně tomu je i u XBoxu. Volant dokonce funguje se Switchem. Což mě potěšilo, ale zajímalo mě jak dobře. Switch totiž nemá analogové tlačítka a tím pádem hraní například WRC pouze na switchi bylo problematické.

Volant má v balení pedály, volant i se sekvenční řadící pákou a kotvící šroub ke stolu. To je dost podstatná část balení, protože i přesto, že má volant přísavky, tak ty samotné nestačí. Velmi často se odlepují a nedrží na stole. Samozřejmě na to má velký vliv materiál stolu. Když jsem to zkoušel na mírně texturovaném stole tak přísavnost byla skoro nulová. Na hladkém stole to bylo o poznání lepší. Nakonec jsem to vyřešil hladkou podložkou na stůl, protože kotvící šroub mi neseděl pod stůl.

Testované hry

Testoval jsem PC, PS4, Xbox i Switch a asi nejlepší pocity jsem měl na switchi a PC bez ohledu na hru. Testované hry byly – WRC 8, WRC 9, Project Cars 2 i 3, The Crew 2, Dirt Rally 2, Grid a Burnout Paradise. Přišlo mi to jako slušný výběr k tomu co by volant mohl zvládnout.

Samozřejmě volant se nemůže rovnat mnohem lepším a dražším volantům od jiných výrobců, ale ve své kategorii obstál velmi dobře. Předem nutno říct,že odezva je fajn i přesto, že je potřeba použít ovladač, zvlášť u PS4. Odezva taky dost záležela na hře. Například překvapivě lepší odezvu měl ovladač u rally her než u the crew 2, což jsou arkádové závody na které bych tenhle volant použil.

Průběh plynu je plynulý, ale je potřeba si zvyknout na to, že pedály nemají žádný odpor. A tím myslím vůbec žádný. Stejně tak otáčení volantu a vibrace jsou slabé. Ale v případě, kdy jsem si chtěl jen tak zajezdit to po chvilce vůbec nevadilo. S volantem jsem kroutil a trhal a vydržel. Samozřejmě volant nedisponuje force feedbackem, ale u takové ceny bych to ani nečekal.

Seaborg 350 bych roporučil každému, kdo si chce jen tak zajezdit a nepotřebuje k tomu rig za statisíce nebo desetitisíce. Nedá se mluvit o nějaké alternativě k ostatním volnatům na trhu, ale dá se to vzít jako periferie pro víc konzolí, kterou zvládnou i děti.

Díky našim partnerům za poskytnutí Hardwaru k testu.

Verdikt

Materiál - 75%
Zpracování - 70%
Funkcionalita - 70%

72%

Skóre

Seaborg se nemůže měřit s většími a mnohem dražšími volanty na trhu, ale o to se ani nesnaží. Za tu cenu je to výborná periferie pro víc druhů konzolí nebo PC.

User Rating: Be the first one !

Lukáš Haládik

Game designer, hráč, nerd, geek a všecko k tomu. Píšu, protože mě to baví.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button