IndieNovinkyPCRecenzeTéma dne

GolfTopia, starejte se o futuristický golfový kurz (recenze)

GolfTopia, nová hra, ve které si postavíte futuristický golfový kurz a budete se v ní starat o dvě stovky nevděčných golfistů. Základní premisou hry je tedy postavení toho nejlepšího golfového kurzu, což nebude tak jednoduché jak se může zdát … Začnete totiž s obyčejným club housem a třemi jamkami, což je děsně málo, ale nezoufejte upgrady jsou to co vás zachrání. Po každém upgradu svého club housu totiž budete moct postavit další tři jamky. Vše budete navíc budovat na ostrově, který je rozdělen na 9 polí z nichž to první je vaše a zbytek si budete muset vybojovat.

Od jamky k jamce

Stavbu každé jamky byste měli dobře promyslet. Neměla by být moc těžká na zahrání, jinak na vás budou golfisté naštvaní. Ale ani jednoduchá jamka jim neudělá radost. Potřebujete tedy udělat nějaký ten kompromis, nejlépe když jamku naaranžujete tak aby vypadala těžší než ve skutečnosti je. S tímto úkolem vám pomůže editor terénu. Budete moct měnit povrch, tedy rozhodnout jestli na onom místě chcete green, písek a podobně. Změnit můžete i vrstevnice. Jamky se taky mohou stát mnohem atraktivnější hned po tom co přidáte pár šílených zařízení, které vystřelují míčky do vzduchu nebo obří větráky, které ovlivňují směr letícího projektilu.

Zákazník má vždycky pravdu

Návštěvníci projdou celým kurzem od jamky k jamce a všimnou si všeho. Podle jejich spokojenosti pak dostáváte peníze. Pokud jejich míček skončí v písku nebo ve vodě jejich nálada se zhorší, pokud je jamka moc jednoduchá nálada se zhorší, když jsou unavení a dehydratovaní nálada se zhorší a ve chvíli kdy je jiný golfista trefí míčkem do hlavy a vypukne rvačka, tak se nálada hodně zhorší a vy jste zrovna přišli o dobře platícího zákazníka. Ano účastníci vašeho kurzu jsou nevděční hajzlíci. Vy se musíte postarat aby si užívali hraní golfu ale měli při tom i pohodlí. Budete stavět osvětlení, posezení, občerstvení a další služby určené k jejich odreagování. Můžete taky používat jakési orbitální schopnosti, s jejichž pomocí můžete vysát peníze z peněženek golfistů, nebo jim zlepšit náladu. Každý návštěvník si pak jednotlivě zvyšuje skill ve hraní, což pak taky ovlivňuje jeho nálady.

Na plevel se musí laserem

Další věcí, která se nelíbí zákazníkům je samozřejmě plevel. Toho se zbavíte pomocí dronů a jejich laserových zbraní. I tak je ale třeba dávat pozor na jeho přemnožení. pokud se totiž plevel přemnoží z moře začnou vylézat skoro hororově vypadající keře, které povede Hive-Weed. Tento problém je již potřeba řešit minomety a laserovými turrety. Je to zajímavý tower defence, prvek s velkým potenciálem do budoucna.

Vývojáři nám v Early Accesu prezentují funkční základ Golftopie jenž má ohromný potenciál do budoucna. Během necelých deseti hodin hraní jsem nenarazil na jediný bug. NPC si vybírají nejlogičtější trasu, a vy dostanete hromadu možností jak přesně směrovat návštěvníky. Například pomocí cest či potrubí, kterým se vaši drazí zákazníci rádi projíždí.

UI je prakticky bezchybné a intuitivní během pár minut vám dojde vše co potřebujete vědět. Můžete upravovat kritéria generování nové mapy a na to, že je hra v early accesu máte i dost možností jak dopředu upravit váš herní zážitek. Grafika je hezká a i přestože vám nevyrazí dech plní svůj účel. Soundtrack pak nádherně podepírá lehce ujetou manažerskou náladu hry.

Jediný velký problém GolfTopie je pak nedostatek obsahu a šílené ceny upgradů. Do bodu, kde člověk nemusí čekat dlouhé hodiny reálného času na to aby se mohl dostat na poslední level Golf clubu se člověk dostane během osmi hodin. Abyste se dostali na konec hry potřebujete obrovské množství peněz. A vy se již nemůžete rozrůstat kvůli limitu jamek. Zbývá tedy jen pár možností, buď překopat to co máte a doufat, že to bude fungovat (což stojí dost peněz), čekat, nebo použít vestavěné cheaty, což mi přijde dost divné. Nechci aby moje cesta na vrchol byla dlážděna cheaty. Hra je ale stále v early accesu a tak je potřeba jí některé neduhy odpustit a doufat, že se to před vydáním plné verze zlepší.

Verdikt

Grafika - 70%
Zvuk - 75%
Hratelnost - 85%
Obsah - 50%

70%

Naše skóre

Vývojáři z MinMax Games doručili strategickou hru s velice solidním základem a spoustou nápadů. Ke konci hry však chybí nový obsah a hra vás tak může brzo omrzet. GolfTopia se ale nachází v early accesu a tak se to třeba ještě zlepší

User Rating: Be the first one !

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button