NovinkyPCPS4PS5

Sony investuje do Epic Games!

Sony strategicky investovalo do Epic Games částkou 250 milionů dolarů. Tím se stalo vlastníkem 1,4% podílu společnosti. Tato investice stmeluje už tak blízké partnerství a přináší možnosti pro nové spolupráce. Zejména to může znamenat větší podporu pro nadcházející PS5 od Unreal Enginu a naopak.

Epic se stal jedním z největších hráčů v herním průmyslu, jejich síla tkví v disperzitě. Vyvíjí totiž hry (primárně tedy Fortnite) ve vlastním Unreal Enginu, které pak distribuují přes Epic Store. O dodatečné služby se pak stará Epic Online Services. Za rok 2019 měla společnost obrat 4,2 miliard dolarů, hrubý zisk pak 730 milionů dolarů. Za posledních 8 let zvětšil Epic svou hodnotu 17x, aktuálně podle této investice je hodnota Epic Games 17,86 miliard dolarů.

Podle CEO Epicu Tima Sweeneyho si vytvořilo Sony i Epic byznys na průsečíku kreativity a technologie, s tím, že obě firmy sdílejí vizi real-time 3D sociálních zážitků. Ty by měly vést ke sblížení her, filmů a hudby. Příkladem by mohly být třeba koncerty ve Fortnitu, ve kterých vystupovali umělci jako jsou Marshmello, Deadmau5, Travis Scott a pár dalších.

Je tak vidět, že Sony investuje nejenom do her, ale do zábavního průmyslu jako celku. V poslední době je Sony v investování a akvizicích poměrně aktivní, nedávno třeba koupilo studio Insomniac Games. Spojilo se dokonce i s Microsoftem, aby zkoumali cloudové možnosti pro gaming díky Microsoft Azure.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button