HryNovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Assassin’s Creed : Valhalla – novinky

Včera večer, během konference Ubisoft Forward , jsme měli možnost se dozvědět spoustu novinek, mezi které patřilo další pokračování již snad všem známé série, Assassin’s Creed. Tentokrát pojmenováno Valhalla.

Jedna z nejznámějších herních sérii, která pohltila stovky hodin času nejednoho z nás, se vrací a zase nám míní nabídnout nové grafické podání,nový příběh a hlavně v novém prostředí, tentokrát z doby vikingské.

Trailery a záběry z gameplaye dostupné na YouTube naznačují a ukazují dost na to, aby jsme si mohli udělat obrázek. Pokud jste hráli předešlé kousky jako Origin či Odyssey tak víte, že se od těchto dílů dosti změnil bojový systém, který doposud vycházel úplně z jinačího ovládání. Šlo více do RPG a celkově se víc zaměřuje na boj s jedním protivníkem, než tomu bylo v předešlých dílech. Což samozřejmě vnímám jako velké plus, jelikož do té doby vás na boji v AC nemělo co překvapit a pokud jste měli natrénováno z některého předešlého počinu, tak jste naklusali jako našlapaní zabijáci hned z kraje hry.

Doba vikingská je doba krutá a bez servítek. Vikingové byli perfektní mořeplavci, ale hlavně náruživí válečníci. Proto i techniky kterými bojovali nám dnes mohou přijít kruté, ovšem ve hře se můžeme trochu utrhnout z řetězu a nestydět se házet po nepřátelích sekery, mlátit je štítem či použít některý ze čtyř speciálních útoků, které si vyberete. Tak tomu bylo už v díle předchozím, takže ovládání zůstává tam, kde bylo, včetně silného a slabého útoku. Díky kombinaci těchto dvou pak prorážíte obranu nepřátel, protože frajera se štítem jen tak bezhlavě neutlučete.

Svět budete objevovat jak se vám zachce a v něm nacházet nejen nové schopnosti ve speciálních truhlách, ale také jejich upgrady. Krom toho taky tajné místa, chrámy no a samozřejmě budete také narážet na bosse. Těm se musíte trošku podívat pod pokličku než je skolíte a najít tak slabé místa a vychytat útoky které provádí.

Životy pak netradičně doplňujete pomocí jídla, které musíte hledat. Jinou možnost jak se uzdravit pak totiž nemáte. Na výběr pak budete mít i variantu hrát za muže či ženu. Pokud to bude stejně jako v Odyssey, pak můžete narazit i na nějaké romantické pletky mezi vaším charakterem a okolními postavami. Což mě trochu děsí, jelikož nehrálo roli jakého jste pohlaví a s těmi stejnými jste si to mohli rozdat jak za chlapa, tak za ženskou. Tak jen doufám, že se neukliknu abych trávil romantické chvilky zakouslý s mužským charakterem do jiného Vikinga a procházel se držíc se za ruce po rozkvetlých pláních. Nic proti ničemu, dneska je doba úplně jiná, ale tehdy se to moc nenosilo, hlavně v této kultuře.

Délka hry by měla být podobná jako tomu bylo v Odyssey, což je celkem nářez, jelikož kdo jste hráli tak víte, že bylo celkem těžké dohrabat se konce. To korespondovalo s repetetivností některých aktivit. Možná by neuškodilo udělat hru kratší ale o to nabitější o detaily,příběh nebo rozvoj postavy. No, uvidíme.

AC: Valhalla by mělo vyjít 17. listopadu na Xbox One a taky na nové generace konzolí. Toho se nejspíš dočkáme až v průběhu času. Nemusíte se však bát, žádná exkluzivita se nekoná, hra vyjde taky na PC,PS4 a PS5 .

David "Salamista" Hrňa

Všichni máme jedno společné - máme rádi hry! Ať hraješ na čemkoliv a cokoliv, jde nám o zábavu! Toho se držme.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button