HardwareNovinkyNovinky HWXbox Series X

Důvody optimalizace her pro Xbox Series X

U každé další hry, která má datum vydání pro next-gen konzole můžete číst větičku “optimalizováno pro Xbox Series X. Co to ale vůbec znamená? Jsou to marketingové řeči? Je možné se spolehnout, že slibované věci budou realitou? Podívejte se na to s námi.

Důležitější než se může zdát

Čím dál více, s blížícím se datem vydání nových konzolí, se společnosti snaží přiblížit nám jak budou nové hry asi vypadat. Microsoft není vyjímka a proto veškeré jeho úsilí cpe do jejich nové herní platformy. Co ale přesně ta malá, zrádná věta znamená? Optimalizováno pro Xbox Series X nám může napovědět, že hra bude podporovat technologii ray-tracing, zvládne až 120 FPS a loadingy se zkrátí na požadované minimum.

Konzole ale tohle nedokážou, to není PC master race!

Ano. Víme moc dobře, že většina lidí, když vidí u konzole zmínky o vyšších FPS než je 60, tak se jim vaří krev v žilách. Microsoft nás ale ujišťuje, že všechny tyhle nové technologie budou zaručeně fungovat s pomocí nového DirectX 12 Ultimate. Ten byl nedávno představen pro PC. S novým directem mají vývojáři víc možností, jak hru vyladit pro podmínky konzole a vycucat z jejího výkonu tak úplné maximum.

Dirt 5 může být první vlaštovka..

Zatím tou nejvíce propagovanou hrou s maximálním výkonem nového Xboxu jsou nové dirty od Codies, o kterých jsme vám informace už přinesli. Další hry jako Halo nebo nové Gearsy by tedy měly úspěšně následovat. Toto všechno je také podpořeno faktem, že nové upgrady her, které máte ve svých knihovnách na konzolích současné generace, obdrží bezplatný upgrade pro novou konzoli.

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button