Google StadiaNovinky

Chromebooky a Steam?

Google oznámil, že se snaží domluvit s Valve oficiální distribuci Steamu na Chromebooky. Aktuálně je na těchto zařízeních mít Steam pouze přes Linux, což však není dokonalé. Hry na těchto už tak nepříliš hardwarově vybavených zařízeních jedou ještě hůře. To by se však mohlo s oficiální podporou Steamu změnit.

Chromebooky jsou zařízení, která jsou úžasná pro věci, které potřebujete rychle udělat. Ať už je to psaní poznámek ve škole, prohlížení internetu, anebo pouštění hudby. Většina dat je uložená na cloudu, zařízení se ovládá povětšinou přes prohlížeč Chrome. Novější Chromebooky však podporují jak Linuxové aplikace, tak ty z Androidu. Vydrží dlouho nabité, a to díky nízkonáročným parametrům – což vyvolává otázku, zda-li by byl Steam vůbec k něčemu. Nenajdete mnoho Chromebooků, které mají i dedikovanou grafickou kartu. Nerozjedou tak valnou většinu novějších her, což pravděpodobně nevadí, na Steamu se nachází mnoho ať už starších her, tak velmi nenáročných, které mnohdy dokážou zabavit lépe a na delší dobu, než moderní AAA tituly.

Aktuální možnost hraní na těchto zařízení je limitovaná na Android, kde je však většina her optimalizována pro mobily a tablety, anebo Linux, pro který hry optimalizovány jednoduše nejsou. S loňským rokem se však naskytla přímo od Googlu i nová možnost – Google Stadia. Ta se však teprve rozrůstá a je třeba počkat, jaké výsledky doopravdy přinese.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button