NintendoNovinkyPCPS4RecenzeXbox One

Creepy Road aneb jak jsem se stal kamioňákem

Myslím, že název této hry tak nějak vystihuje celou její podstatu. Tato hra je totiž vším, jen ne normální hrou. Coby řidič kamionu Flint se při návratu domů těšíte na svou milou z cirkusu Angelinou. Z rozjímání vás ale dostane agresivní medvěd, který způsobí nehodu. Za svou láskou se tedy musíte vydat pěšky.

Tolik k vašim prvním krokům. Pojďme si ale Creepy Road představit trochu blíže. Jak vyplývá z výše uvedeného, v této plošinovce se ujmete řidiče kamionu a vydáváte se na cestu za milovanou Angelinou. Vaším úkolem je postupovat neustále dopředu zatímco na vás útočí hordy nepřátel.

Freakshow v přímém přenosu.

Nutno uznat, že vývojáři z Groovy Milk své fantazii meze rozhodně nekladli. Setkáte se ozbrojenými prasaty, agresivními zajíci, medvědy na jednokolce, rozčilenými ženami, které na vás budou útočit selfie tyčemi nebo krávami s rotačním kulometem na vemenech, prostě freakshow v přímém přenosu.

Vaši oponenti sice nejsou příliš inteligentní, ale i tak mnohdy velice hbití a, jak jsem psal výše, často také ozbrojení. Pobít je všechny je tedy docela výzva. Navíc má každá úroveň tzv. danger zónu. To je místo, na kterém vás hra uzamkne dokud nepostřílíte všechny své nepřátele. Nebývá také úplně pravidlem, že se po každé této výzvě dočkáte checkpointu. A smrt samozřejmě znamená opakování levelu.

Ač tedy Creepy Road vypadá jako hezká, vtipná, malovaná plošinovka, je to občas pekelně těžká záležitost. Což je v případě Creepy Road spíše na škodu. Často zde totiž platí pravidlo, že “pokud to nejde silou, použijte větší sílu”, takže jen zběsile střílíte a doufáte, že to nějak přežijete.

Vskutku originální je také výčet zbraní. Mimo klasické pistole, brokovnice a samopalu se v pozdějších fázích hry můžete těšit na opravdové skvosty. Laser, plamenomet, rotační dělo nebo zbraň, která dělá ze zloduchů výkaly. Občas seberete také granáty nebo molotovy.

Creepy Road je co do zpracování velice jednoduchá hra. Není zde tak žádný RPG systém a nemáte ani žádný inventář. Co ve světě seberete, to zkrátka máte a můžete používat. Nepřebíjíte, nesbíráte náboje. Každá zbraň jich má určitý počet a pokud dojdou, máte smůlu. Flint má také samozřejmě určitý počet životů, které si léčí, jako pravý americký řidič kamionu, hamburgerem. Vaším úkolem je prostě se probojovat na konec úrovně. Je to jednoduché a svižné.

Ve hře na vás také čeká několik bossů. I přesto, že mají předdefinovaný systém pohybů a útoků, je sakra těžké se s nimi vypořádat. Někteří vás mohou potrápit v řádech desítek minut. Boje s nimi jsou opravdu náročnou výzvou, to jim ale přidává na zábavnosti a zajímavosti. Mnohdy musíte načasovat svůj pohyb na přesný okamžik, který může rozhodnout o úspěchu či neúspěchu celého souboje. Jistě si dokážete představit, co s vámi udělá, když bossovi stačí jedna rána a vy zemřete.

Creepy Road

Zajímavý je také design levelů. Přestože se někteří nepřátelé po čase opakují, úrovně jsou rozmanité. Jednou jste v lese, podruhé v kanále, později lítáte ve vzduchu na jakési raketě s obličejem. Někdy je postup úrovní horizontální, jindy spíše vertikální. Chválu si také zaslouží dialogy a monology. Ty jsou opravdu zábavné. Flint je takový naivní sympaťák a celkem rychle si ho oblíbíte. Velice podařená je zvuková stránka. Hlavně zvuky vašich nepřátel jsou skvělé. Zde ale víceméně chvála na Creepy Road končí.

Hru totiž sužují poměrně velké technické nedostatky. Ty jsou viditelné především při různém skákání, kdy se někam snažíte dostat, ale najednou se na daném místě zaseknete a musíte spadnout dolů. Jednou se mi dokonce stalo že jsem propadl texturou a musel misi restartovat. Podivně také fungují samotné úrovně. Můžete se zkrátka rozhodnout, že s nikým bojovat nebudete a prostě se rychle proskáčete až do výše zmíněné danger zóny. Tam vymlátíte všechno živé a jdete dál.

Creepy Road

Na tom asi není příliš mnoho překvapivého. Špatné ale je, že hra vás občas svým způsobem nutí tento postup aplikovat. Nepřátel je totiž často tolik, že tento způsob průchodu je nejefektivnějším pokud se chcete dostat dál a nezabíjet čas jedním a tím samým.

Dalším výrazným negativem Creepy Road je jeho délka. Hru dohrajete celkem v pohodě během 3 hodin. Pokud se výrazně zaseknete na nějakém bossovi nebo v určité lokaci, může vám zabrat čtyři, pět. Ale i tak je to poměrně málo obsahu na to, že hra stojí 10 Euro. Na jednu stranu je to poměrně škoda, protože jde o titul, který není nijak náročný na ovládání a přemýšlení. Je to takový ten typ zážitku, u kterého můžete mít puštěný youtube, twitch nebo nějaký seriál. Na stranu druhou ani nevím, zda bych přes všechny technické nedostatky a rizika určité jednotvárnosti, která se zde už v náznacích vyskytovala, vůbec chtěl, aby byla hra delší.

Creepy Road je zkrátka taková zajímavá a vtipná jednohubka. Pokud hledáte nějaké vtipné pozdvižení, nemáte zrovna co hrát, chcete si zkusit něco nenáročného na psychiku a jste schopni přimhouřit oči nad horším technickým zpracováním, dá se tenhle kousek doporučit. Hledáte-li ale nějaký komplexnější plošinovkový zážitek, je na trhu spousta lepších a zajímavějších her. Creepy Road nezklame, ale neoslní. Je to průměrná hra, kterou zachraňuje originalita zpracování a její smysl pro humor.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button