NovinkyPCPS4PS5Téma dneXbox OneXbox Series X

Dying Light 2 představuje další podrobnosti i datum vydání

Už je to 6 let od toho, co jsme poprvé měli možnost nahlédnout do světa Dying Light. Po šesti letech je tady konečně druhý díl téhle survival akce spolu s pořádnou kupou novinek. Techland si na čtvrtek 27.května připravil velkou prezentaci, během které představili obrovské novinky, změny v druhé hře a konečně i datum vydání Dying Light 2. Jste zvědaví co nového nás čeká a kdy hra vyjde?

Frakce, parkour i obrovský svět, to vše nabídne Dying Light 2

Celý příběh se odehrává 20 let po událostech první hry. To znamená, že nemusíte hrát původní Dying Light, abyste pochopili o co se ve hře jedná. Příběh v žádném bodu nebude navazovat na jakékoliv předchozí činy nebo akce. Po té, co se řešení v prvním díle ukázalo jako ne úplně účinné, veškerá tehdejší civilizace zanikla. Proto se ve druhém díle budeme pohybovat v civilizaci, která zde nově vzniká. Ve hře se bude nacházet jedno obří město – Villedor. Dále tady máme 3 frakce. Nightriders, Piecekeepers a Renegades. Každá vede jiný způsob života, každá se zaměřuje na něco jiné. Na vás jako na hráči bude si zvolit, ke které frakci se přidáte a které budete pomáhat. Ve hře zůstává také parkour, který po úspěchu v prvním díle bude hrát ještě větší roli. Techland se chlubí tím, že rozšířili možnosti pohybu a ve hře je až 3000 parkour animací. Zapomeňte i na střelné zbraně. Vzhledem k nově se rozvíjející civilizaci patří postupný pokrok a takhle si vývojáři odůvodnili i odstranění palných zbraní. Čeká nás teda jen masitý boj zblízka.

Dying Light 2 sází na důležitost vašich rozhodnutí

Jak už víme, svět v Dying Light 2 je v troskách. Žádný člověk už není zdravý. Každý jeden je infikovaný virem Harran. Z tohoto důvodu ve hře nejsou žádní zombies. Bojujeme tedy proti monstrům. Právě proto si můžete i všimnou zvláštních náramků co mají postavy na ruce. Protože je každý infikovaný, bylo potřeba vytvořit nějaký nástroj, kde bude moci člověk kontrolovat jak moc vir na jeho tělo působí. Hlavní i vedlejší questy mají být ještě rozsáhlejší než v původní hře a vaše rozhodnutí slibují velký dopad na hru jako takovou. Některá rozhodnutí naštvou určitou frakci nebo vašeho bývalého společníka. Jiná rozhodnutí zase ovlivní celý příběh hry.

Zůstává nám také rozdělení na den a noc. Už z první hry víme, že noc byla především zábava v zabíjení monster a přes den to bylo víc “lážo plážo”. A ani v pokračování Dying Light 2 se na tom nic nezmění. Teď bychom během dne měli narážet na bandity a jiné lidské protivníky zatímco v noci budeme potkávat ty největší monstra, které za 15 let evoluce viru vznikla. Na druhou stranu noc skrývá ty největší poklady a ten nejlepší možný gear pro vás a vaší postavu. A pokud máte strach, hru si budete moci zahrát v co-opu až pro 4 hráče!

Kdy se dočkáme vydání hry?

A teď už k samotnému vydání hry. Hry se dočkáme 7.prosince 2021. Hra vyjde pro Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series S/X a taky PC. Pokud chcete, můžete si hru předobjednat už nyní. Víme taky, že hra bude mít dvě edice – základní a deluxe edici. Vášniví sběratelé se mohou dokonce těšit na exkluzivní sběratelskou edici, která bude obsahovat sošku hlavní postavy Aidena. Dále jsme dostali oznámení o vydání platinové edice Dying Light 1. Tahle edice obsahuje základní hru a všechna vydaná DLC ke hře. Pokud jste teda ještě první díl nehráli, tahle edice je pro vás jako stvořená. Tak co říkáte na Dying Light 2? Už máte předobjednáno? A překvapilo vás něco?

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button