Novinky

Další un-ikátní MTG set je venku.

Nový “Un-set” Magic: the Gathering Unfinity, plný samolepek, šišek a čepic je tu a my se nemůžeme dočkat až si ho zadraftujeme.

Co že je “Un-set”? 

Un-sety jsou bláznivé samostatné sady, ve kterých Wizards of the Coast tisknou karty, které nejsou tournament-legal a v rámci formálních pravidel by jednoduše nefungovaly. Říká se jim Un-sety, protože jejich název vždycky začíná na “un” (Unglued, Unhinged, Unsanctioned, Unstable). Je to v podstatě taková parodie na Magic, plná nových, ujetých mechanik, povedených flavor textů a artů, které stojí za zarámování.

Kde jsou stříbrné okraje? 

Unfinity je první Un-set, ve kterém karty nemají stříbrné okraje. Ty se původně používaly, aby bylo na první pohled jasné, že karta není hratelná nikde jinde, než v casual formátech. Komunita ale postupem času sklouzla do pohledu, že se nesmí hrát nikde. Proto se tentokrát místo stříbrných okrajů používá holofoil nálepka šišky (ta malá samolepka dole na kartě).

V Unfinity můžeš narazit na 2 různé holofoil samolepky. Oválnou samolepku, která označuje karty hratelné v eternal formátech (Legacy, Vintage, Commander) a Acorn samolepku (šišku), která znamená to stejné, co stříbrný okraj – karta je legální jen v casual formátech (jako je Commander), když ostatní hráči souhlasí. Karty, co nemají žádnou samolepku, mají stejnou legalitu, jako ty s oválnou.

Samolepky, lístky, atrakce a čepice

To jsou hlavní mechaniky Unfinity. V každém boosteru najdeš tzv. sticker sheet s několika samolepkami, které v průběhu hry budeš nalepovat na svoje karty. V každém boosteru najdeš i jednu garantovanou kartu atrakce, která začne mimo hru ve speciálním decku a v průběhu ti karty dovolí atrakce navštěvovat. Lístky (tickets) fungují stejně jako energy counters. Existuje hromada způsobů jak je získat i způsobů jak je utratit. Poslední mechanika, čepice, je celkem jednoduchá. Některé karty spouští efekty podle toho, kolik čepicí máš na boardu – a POZOR, kosmonautská přilba se počítá jako čepice.

Nové Un-landy a nový druh foilu

Je tradicí, že v každém un-setu se objeví nové (často extra povedené) basic landy. Ani Unfinity není výjimkou a navíc tentokrát dostáváme hned dva typy. Atomic age i Space-ic basic landy najdeš jak v Draft tak i Collector boosterech.

V Collector boosterech navíc najdeš 3-5 Galaxy foil karet, včetně zmíněných full-art landů.

Co nás těší je, že Unfinity Draft boostery zůstávají za stejnou cenu jako běžné standard boostery, tedy kolem 90 Kč. Draft téhle bláznivé sady tě proto přijde jen zhruba na tři stovky. Jestli máš tu možnost, rozhodně si nenech Unfinity zážitek ujít a pusť se se svojí playgroup do draftu. Set je dostupný už od 7. října, dotisk nebude a jestli máš dneska 7 hodin volna, můžeš se kouknout na kompletní Draft od LoadingReadyRun.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button