FilmyNovinky

Fantastická zvířata a tajemství rodu Brumbálů

Filmová série o jednom poťouchlém magizoologovi, která má být nástupcem filmů o Harry Potterovi, to od začátku nemá lehké. Přeci jenom filmová sága o mladém kouzelníkovi vznikla na základě veleúspěšných knih, na kterých vyrůstala celá generace. Takovýto luxus Zvířata naneštěstí nemají. S prvními dvěma filmy to také nebylo dvakrát slavné… Jak to ale vypadá s trailerem na film třetí?

Budu k vám upřímný, ne moc dobře. I když jsem si nového Grindelwalda v podání Madse Mikkelsena zamiloval v této roli na první pohled, mám pocit, že kromě něj toho film moc nenabídne. Tedy aspoň z hlediska úžasného vizuálu a vtipných či vážnějších momentů právě s kouzelnými tvory. Co nám film ovšem nabízí je pár nesrovnalostí v souvislosti se světem, který J. K. Rowlingová ve své knižní sáze budovala. Z těch výraznějších pak musím poukázat na fakt, že mudla nebo nečar chcete-li (Člověk, který neumí v magickém světě čarovat) Jacob od hlavní postavy Fantastických Zvířat, Mloka Scammandera, dostane kouzelnickou hůlku.

Čaruj nečare!

Přitom bylo v původních knihách jasně řečeno, že si hůlka vybírá čaroděje. Dále také to, že hůlka je nástrojem, který pomáhá čarodějům usměrnit jejich moc. Moc, kterou Jacob z logických důvodů nemá nebo ji neměl jak získat… Osobně doufám, že se tenhle zádrhel ve finálním snímku nějakým způsobem vysvětlí a nestane se z něj jen motor pro pár humorných scének či chvilek, ale o tom můžeme do premiéry filmu pouze polemizovat.

Brumbál, nebrumbál

A nyní k druhé záhadě, která mi nedá spát. Na konci minulých Fantastických Zvířat obdržela jedna z postav zásadní informaci. A to sice, že je příslušníkem rodu Brumbálů, ze kterého pochází i všemi milovaný ředitel bradavické školy Albus Percival Wulfric Brian Brumbál. Na tom by přece nebylo nic divného, přeci jenom rodina Brumbálů je plná tajemství… Je tady ovšem jedno velké ale. O tomto nebohém chlapci nebyla doposud nikde ani zmínka. Jeden si může říct, že se může jednat pouze o taktiku hlavního záporáka, jak tohoto chlapce dostat na svou stranu. Na stranu druhou můžeme v nejnovějším traileru vidět také mimo jiné více scén s Albusem a právě Credencem, který by mohl být dalším členem rodiny Brumbálů.

Jestli Albus přijme Credence za svého člena rodiny s otevřenou náručí se dozvíme 15. 4., kdy mají třetí Fantastická Zvířata s podtitulem Brumbálova Tajemství premiéru.

Zdroj
Foto: Warner Bros.

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button